Ryzen 5 1500X ile RTX 2060 Darboğaz Yapar mı?

Kartlar gelmeden bir şey söylemek imkansız kaldı ki belki de gerek AMD gerekse INTEL' in adını duyurduğu ama resmi olarak tanıtılmayan 2 farklı modeli var bekleyen onlar bu tarz kartlar için çıkabilir. Dereyi görmeden paçayı sıvamak kavramı sanırım bu konu için en uygun cevap daha suyun kendisi görünmedi ki derinliğini bilelim.

Dostum @Recep Baltaş 'ın da gittiği tanıtım toplantısında tanıtılan modeller
Nvidia
-RTX 2070
-RTX 2080
-RTX 2080Ti
Senin burda alabileceğin en düşük kart 2070 olacaktır ki, o da şuan ki GTX TITAN V kartından 5 kat güçlü bir kart denildi. Sence darboğaz yapar mı ? :)
5 kat güçlü olması imkansız. Ben RTX 2080, TİTAN'dan 1,5 yada 2 kat daha güçlü şeklinde hatırlıyorum

5 kat güçlü olması imkansız. Ben RTX 2080, TİTAN'dan 1,5 yada 2 kat daha güçlü şeklinde hatırlıyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RTX 2060'ın tanıtılmadığını biliyorum. Fakat merak ettiğim şey üst seviye RTX kartlar gibi Pascal mimarisinden kat kat güçlü mü olacak yoksa GTX 1070 civarı bir performans mı sergileyecek?

Dostum @Recep Baltaş 'ın da gittiği tanıtım toplantısında tanıtılan modeller
Nvidia
-RTX 2070
-RTX 2080
-RTX 2080Ti
Senin burda alabileceğin en düşük kart 2070 olacaktır ki, o da şuan ki GTX TITAN V kartından 5 kat güçlü bir kart denildi. Sence darboğaz yapar mı ? :)
Fps değeri olarak değil adından geldiği gibi sanal ışıklandırma ve efektlerde 5 kat güçlü.

Hedef oyun değil ki animasyon ve tasarım konusunda render de güçlü. Örnek AFTER EFECT, CINEMA 4D , 3D MAX STUDIO, MAYA gibi yazılımları hedef alan bir özellik bahsedilen. Oyun diye delirenleri hedef almıyor maalesef. Oyun kurgusu sıkar oldu ne olsa ilk sıra hemen oyun bırakın bu saplantılı düşünceyi artık.

Hedef oyun değil ki animasyon ve tasarım konusunda render de güçlü. Örnek AFTER EFECT, CINEMA 4D , 3D MAX STUDIO, MAYA gibi yazılımları hedef alan bir özellik bahsedilen. Oyun diye delirenleri hedef almıyor maalesef. Oyun kurgusu sıkar oldu ne olsa ilk sıra hemen oyun bırakın bu saplantılı düşünceyi artık.

Benim düşünceme göre de işlemci ve ekran kartını bir araya getiren bir güçlü teknoloji inşa edilmiş gibi. Kartın analizleri bir gelsin de görelim. Yoksa ciddi ciddi GTX 1070'i ve R5 1600'ü elimden çıkarmayı düşündüm bugün :) Ama sanki gerek yok gibi. Sistemi daha yeni topladım ve GTX 1070 ile oyunlar konusunda şu anlık çektiğim bir sıkıntı yok. İnsanoğlu aç gözlü işte :)

Dostum bırakın bu algıyı diyorsun da şuan tüm pc bileşen markaları oyun sektörü üzerinden asıl parayı kırıyor.. Sen sanıyor musun ki mühendisler çizimciler çok harika makinalar kullanıyor ? Etrafına bi bak kaç tane çizimcinin üstün makinası var. Ben 1ay öncesine kadar Bursa'da bilgisayar dükkanında çalışıyordum bize günde 1 tane çizim için mühendis geliyorsa 10 tane gamer geliyordu, ve harika makinalar istiyorlardı. Adamlar i3 i5 makinalarda çizim yapıyorlar. Yani sana demek istediğim bu bileşenler çoğunlukla oyuncular için tasarlanıyor..

Yeni konular

Geri
Yukarı