Ryzen 5 1500X Sistem Mavi Ekran Hatası

TieKroch

Femtopat
Bilgisayarım da mavi ekran hatası alıyorum. Yeni RAM aldım önceden 8 GB Corsair 2400MHz DDR4 marka bir RAM vardı. Şimdi G.Skill'in 16 GB 3200MHz DDR4 belleklerini taktım. Ondan sonra mavi ekran hataları gelmeye başladı. Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin.
Minidump linkim: Yeni klasör (2).rar

Sistemim:
ASUS B350M-A.
Ryzen 1500X.
G.Skill 16 GB 320MHz RAM.
MSI 1050 Ti.

Son düzenleme:
Herkese açık olarak paylaşmalısınız. Dosyaya sağ tıklayıp "Paylaş" seçeneğini seçin. Karşınıza gelen ekrandaki sarı ile belirttiğim kısmın resimdekiyle aynı olduğuna dikkat edin. Sonra linki kopyalayıp buraya atın.

Ek Açıklama 2020-08-16 103509.png

Evet olmuş. Fakat affınıza sığınarak bakamayacağımı söylemek durumundayım. Acil bir durumum çıktı ve evden çıkmak zorundayım. @Murat5038 bu konuda çok bilgilidir, o yardımcı olacaktır.

Evet olmuş. Fakat affınıza sığınarak bakamayacağımı söylemek durumundayım. Acil bir durumum çıktı ve evden çıkmak zorundayım. @Murat5038 bu konuda çok bilgilidir, o yardımcı olacaktır.
Estağfurullah Teşekkür ederim.
mavi ekran alınca altta verdiği kodu yazarsanız yardımcı olabiliriz
En son aldığım mavi ekran da Durdurma kodu: DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL Başarısız: Wdf01000.sys

Son düzenleme:
Şimdi geldim.

Öncelikle CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin. Yapılan işlem tamamlanıncaya kadar da kapatmayın. Geforce Experinece'ı kaldırıp tekrar kurun. Logitech araçlarını kaldırıp bir süre kullanmayın. Aşağıdaki linkten işletim sisteminizi seçip en son USB sürücüsünü kurun.

Son iki önerinin direkt sorununuzla alakalı olduğundan şüpheliyim ama yardımcı olacaklar diye düşünüyorum. Bunlardan sonra bir de belleklere test yapın.

Not: Bellek testi uzun sürer bilginiz olsun.

Şimdi geldim.

Öncelikle CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin. Yapılan işlem tamamlanıncaya kadar da kapatmayın. Geforce Experinece'ı kaldırıp tekrar kurun. Logitech araçlarını kaldırıp bir süre kullanmayın. Aşağıdaki linkten işletim sisteminizi seçip en son USB sürücüsünü kurun.

Son iki önerinin direkt sorununuzla alakalı olduğundan şüpheliyim ama yardımcı olacaklar diye düşünüyorum. Bunlardan sonra bir de belleklere test yapın.

Not: Bellek testi uzun sürer bilginiz olsun.
Dediğiniz gibi cmd işlemini logitech yazılımlarını felan kaldırdım. usb sürücüsünün en güncel versiyonu nu kurdum. Memtest testi yaptım ve sonuç dediğiniz gibi uzun sürdü ve RAM sorunlu cıktı. bu durumda ne yapmam gerekir.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-08-19 at 00.37.56 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-19 at 00.37.56 (1).jpeg
    163,4 KB · Görüntüleme: 33
  • WhatsApp Image 2020-08-19 at 00.37.56.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-19 at 00.37.56.jpeg
    106,9 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı