Ryzen 5 1500X ve GTX 1050 Ti sıcaklık değerleri

UniqueCopy

Hectopat
Bilgisayarımın fanları biraz sorunlu her açtığımda elle müdahale yapmam gerekiyor yoksa ses çıkıyor temas edince düzeliyor ama sorunum bu değil. Geçenlerde bu durum üzerine düşünürken ısıya etki edip etmediğini merak edip MSI Afterburner yükledim ama sonuç beni üzdü. GPU sıcaklığı 80-83 arası CPU ise 60-70 arası oluyor bu normal mi diye sormak istiyorum. Ama bildiğim kadarıyla normal değil. Ekran kartım 1050 Ti, işlemcim Ryzen 5 1500X.

1571990653735.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı fanları % kaç hızla dönüyor, işlemci soğutucunuz nedir?

Bilgisayarımın fanları biraz sorunlu her açtığımda elle müdahale yapmam gerekiyor yoksa ses çıkıyor temas edince düzeliyor ama sorunum bu değil. Geçenlerde bu durum üzerine düşünürken ısıya etki edip etmediğini merak edip MSI Afterburner yükledim ama sonuç beni üzdü. GPU sıcaklığı 80-83 arası CPU ise 60-70 arası oluyor bu normal mi diye sormak istiyorum. Ama bildiğim kadarıyla normal değil. Ekran kartım 1050 Ti, işlemcim Ryzen 5 1500X.

Eki Görüntüle 451768
1050 Ti hangi marka? Mesela MSI Gaming serisi ekran kartı kolay kolay 65 dereceyi geçmiyor. Modelinden modeline değişir. Bu arada kasa markanız nedir ? Havalandırma performansı da önemli.

Eki Görüntüle 451768

Öncelikle işlemcinizin ısısı gayet normal.
Ekran kartınıza gelince biraz fazla gözüküyor.
Termal macunu yenilediniz mi yakın bir zamanda?
Fanların toz durumunu kontrol etmenizi öneririm.
Kasa hava akışı çok önemli ek olarak.

Bir de FPS kilidi koymanızı öneriyorum.
Monitörünüzün ekran hızına dengelerseniz kartınız rahatlayacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı