Ryzen 5 1500X ve GTX 1050 Ti sistem GTA V FPS düşme sorunu

Yakup1967

Hectopat
Ryzen 5 1500X ve Asus Cerberus OC GTX 1050 Ti kullanıyorum. Ultra ayarlarda Story'de 60-70 aliyorum ama yeri geliyor 52 falan dusuyor. Bunu istemedim icin kafam rahat olsun diye yuksek ayarlara aldım, 80 arada 90 hatta bazı yerlerde 110 FPS'leri gordum ama onlinede dusuge alsam da yükseğe alsam da 62 yerine gore 58 - 70. Tabi bunlar sehir ici normal dolasimlarda, yarışlarda görevlerde 70-80.

Şehir icinde bazi dususler cok kafaya takacak sekilde olmasa da kucuk sekilde yansiyor. 62'den 55'e dusunce anliyorsunuz. Yardimci olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddiskiniz de önemli bu konuda. ŞEhir haritalarının yüklenmesi de FPS düşüşüne neden olmakta. GTA V bariz şekilde SSD isteyen bir oyun.
Aynı şartlar GPU - Monitör uyumunda da geçerli.

Oyundayken işlemci ekran kartı kullanımı ve sıcaklıklarını kontrol edin. Çözünürlüğünüz en sonda mı?
Gpu: Çoğu zaman %99 ama bazi yerlerde 70-80 düştüğünü goruyorum ve max 65 derece oluyor

Cpu: %60-70 kullanımda yerine gore dusup çıkıyor ve max 40-45 arasi oluyor

Cozunurluk monitorumden dolayı 1360x768 bu cozunurlukte oynuyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı