Ryzen 5 1500x ve GTX 1050 Ti Sistem Önerisi

First

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Öncelikle Merhaba herkese, AMD Ryzen 5 1500x bir sistem toplamayı düşünüyorum ve bütçe olarak da monitör dahil 5000-6000 TL ayarladım.

Bunun için de ASUS ROG STRIX B350-F GAMING AMD B350 DDR4 3200MHz USB3.1 M.2 Gaming Anakart - incehesap.com Anakart kullanmayı düşünüyorum daha çok oyuculara yönelik gibi geliyor. RAM'leri CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit - incehesap.com olarak tercih ettim.

Ekran kartında ise bütçeme uygun ASUS CERBERUS-GTX1050TI-A4G 4GB 128Bit DDR5 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı - incehesap.com almayı düşünüyorum ama hala tam karar vermiş değilim, daha uygun olur dediğiniz ekran kartı önerilerinizi bekliyorum. Depolama için WD WDS250G1B0A Blue 250GB 540/500MBs 2.5" 7mm SATAIII SSD Disk - incehesap.com SSD Disk düşündüm, asıl tercihim M2 SSD ama bütçemin dışına çıkmam gerekiyor. Yine de uygun fiyatlı bir öneriniz varsa alabilirim ve ileri de harici bir disk takacağım ama şimdilik ertelemem lazım.

Bu sistemi de Corsair Carbide CC-9020114-EU MidTower Gaming Kasa - incehesap.com bu kasaya toplamayı düşünüyorum ama sizce PSU'su yeterli gelir mi ve uygun bir tercih mi sizce de, siz olsaydınız bu sistem için hangi kasayı tercih ederdiniz?
Ekran olarak da uygun fiyatlı olduğunu düşündüğüm Gamepower GPR24C144 Curved 1ms 144Hz FreeSync Monitör - incehesap.com gamepower monitörü tercih ettim sistemi de Display Portuyla bağlayacağım.
Evet tercihlerim bu yönde tavsiyelerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok dengesiz bir sistem olmuş. 250 GB depolama alanı yetecek mi ki? Bütçeye uygun olan ekran kartı 1050Ti değil, 1060'dır.
Hepsi aynı siteden değil de farklı sitelerden olsa montajını sen yapsan olur mu?

Olabilir, montajı ben halledebilirim. 250 GB SSD ile de bir süre idare edeceğim, harici disk eklemesini bir süre sonra yapacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı