Ryzen 5 1500x ve GTX 1060 3GB Sistemde Witcher 3'te Düşük Performans

YusufYavuz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıktan anlaşıldığı gibi Witcher 3'te sorun yaşıyorum. Henüz cumartesi kurduğum istemi dünden beri düzeltmeye çalışıyorum ilk başta Windows ekranı geldiğinde ya da geldikten bir süre sonra sistem kitleniyordu ve yeniden başlatmak gerekiyordu BIOS update, CPU ve RAM frekanslarını sabitleyip bir de başlangıçta sürücü imza denetimini kaldırınca bu sorunu çözdüm diye düşünüyorum. Sözgelimi oyun olarak sadece Witcher 3 deneyebildim ve sonuçlar beni memnun etmedi çünkü eski işlemcim olan i5-3470'ten farkı darboğazın kalkması ve biraz daha yüksek FPS oldu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
49081768_340445813459241_5315863090770739200_n.jpg49671159_506631833179463_3671564574080892928_n.jpg
Oyun içi değerler:
HardwareMonitoring.hml
Oyun süresi: 19.01.16-19.05.33

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartının diğer insanlarda verdiği FPS değerlerine YouTube’dan bak, eğer cidden fazla fark var ise daha dikkatli inceleyelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burdan da göründüğü üzere, CPU kullanımı %50-60’larda geziyor Ryzen 5 1500X.
İşlemcinizin 90-100 gibi yüksek bir kullanıma sahip olmaması gerek, acaba bir virüs olabilir mi aşırı kullanılmasını sağlayan ya da HairWorks ayarları açık mı ?

Oyun ayarlarınız ne?
Ayarlar ultra hairworks kapalı olması lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burdan da göründüğü üzere, CPU kullanımı %50-60’larda geziyor Ryzen 5 1500X.
İşlemcinizin 90-100 gibi yüksek bir kullanıma sahip olmaması gerek, acaba bir virüs olabilir mi aşırı kullanılmasını sağlayan ya da HairWorks ayarları açık mı ?
HairWorks kapalı diğer ayarlar ultraydı, Windows temiz kurulum yapılmış ve yasa dışı uygulama yüklenmemiş yani virüs bulaşmamıştır herhalde diyor.

1060 3GB için ultra ayarlarda 55 FPS fazlasını beklemeyin zaten.

CPU kullanımı çok yüksek demişler, o şüphe uyandırıcı gerçi yüksek ama ne kadar yüksek ? Şehirde 75 80 e çıkması normal.
FPS 60'ın üstünde genelde zaten sorun o değil sorun yüksek CPU kullanımı ve mantıksız giren droplar.

Şehirdeyse yüksek kullanım ve bir miktar drop normal gibi görünüyor ama bilmiyorum.

CPU kullanımı çok yüksek demişler, o şüphe uyandırıcı gerçi yüksek ama ne kadar yüksek ? Şehirde 75 80 e çıkması normal.

Şehirdeyse yüksek kullanım ve bir miktar drop normal gibi görünüyor ama bilmiyorum.
Hem şehir içi hem şehir dışı pek değişmiyormuş bir de sıcaklığın yüksek kullanılan bir işlemciye göre az olması da tuhaf :D.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı