Ryzen 5 1500x ve GTX 1060 sistem toplama

bashenga

Hectopat
Arkadaşlar bu işlerde çok yeniyim birkaç günlük tecrübemle şöyle bi sistem topladım sizce eksikleri yanlışları nelerdir?

toplama1.png

toplama 2.png

Dosya Ekleri

• toplama 2.png
    toplama 2.png
    24 KB · Görüntüleme: 63
  • toplama1.png
    toplama1.png
    22,1 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Sandisk yerine bu SSD'yi alabilirsiniz. Onun dışında sistem güzel fakat size kalmış 1500X yerine 2400G tercih edebilirsiniz.
ASU800SS-128GT-C A-Data Ultimate SU800 128GB Serial ATA III solid state drive - Nanokatalog Fiyatta birazcık oynama olabilir. (2400G alırsanız.)
2400G yi daha ekonomik olsun diye mi yoksa daha kaliteli diye mi önerdin anlamadım hocam acemilikten dolayı
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemciyi R5 1600 yapın, kasayı da Phanteks P300 veya P400 yapın. Haricinde güzel.
fiyatları birbirine yakın ama performansta çok bi farkları var mı hocam? Ayrıca 1600 harici olarak soğutucu istemiyor değil mi?

2400G 1500X'ten ufak biraz daha ucuz olmasına rağmen aynı güçte işlemciye ve GT 1030 eşdeğeri GPU'ya sahip o yüzden önerilmiştir. Ancak sizde zaten 1060 olacaği için tavsiyem R5 1600 almanız. Çok daha iyi bir işlemci ve arada 50 lira gibi bir fiyat farkı var sadece.

2400G 1500X'ten ufak biraz daha ucuz olmasına rağmen aynı güçte işlemciye ve GT 1030 eşdeğeri GPU'ya sahip o yüzden önerilmiştir. Ancak sizde zaten 1060 olacaği için tavsiyem R5 1600 almanız. Çok daha iyi bir işlemci ve arada 50 lira gibi bir fiyat farkı var sadece.

teşekkür ederim öneri için hocam. önerilen ssd değişikliği ve R5 1600 ekleyince fiyat 4780 lira oldu. Kasayı değiştirmesem de olmaz mı estetik falan hiçbir beklentim yok eğer performansı etkilemeyecekse

2400G yi daha ekonomik olsun diye mi yoksa daha kaliteli diye mi önerdin anlamadım hocam acemilikten dolayı
Mesaj otomatik birleştirildi:

fiyatları birbirine yakın ama performansta çok bi farkları var mı hocam? Ayrıca 1600 harici olarak soğutucu istemiyor değil mi?
Birazcık daha ekonomik ve @The Man From E.A.R.T.H. 'in dediği gibi GPU'ya sahip olması. İleride Allah korusun ekran kartına bir sorun olduğunda bilgisayarınız ekran kartı tamirden gelene kadar boş boş yatmasın diye APU bir işlemci önerdim. Size kalmış, istediğinizi alabilirsiniz.

Birazcık daha ekonomik ve @The Man From E.A.R.T.H. 'in dediği gibi GPU'ya sahip olması. İleride Allah korusun ekran kartına bir sorun olduğunda bilgisayarınız ekran kartı tamirden gelene kadar boş boş yatmasın diye APU bir işlemci önerdim. Size kalmış, istediğinizi alabilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam anladım olayı 1600 koymaya karar verdim o yüzden. PSU fiyatı nanokatalogda diğer sitelerden 100 lira kadar fazla çıktı onun yerine önerebileceğiniz PSU var mıdır acaba?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı