Ryzen 5 1500X ve RX 570 Sistem FPS Düşüşü Sorunu

elessarrr

Decapat
Değerler bu şekilde HDD SSD'de sıkıntı yok her şeye baktım Rust oyununu 1920x1080 Simple oyun içi her şey ortada oynuyorum drop giriyor takılıyor normalde daha fazla FPS almam gerektiğini düşünüyorum ve testlerini de gördüm çoğu oyunun fakat nedensizce düşük FPS ve oyunlarda takılma sorunu yaşıyorum. GTA V Oyununu Very High ayarlarda oynuyorum hem kasıyor hem drop giriyor her türlü ne oynarsam hep kasma mevcut. Aklımda PSU veya RAM'den kaynaklı sorun olduğu geliyor veya donanımsal gibi bir sorun tavsiye verirseniz çok iyi olur. Çoğu oyunda yüksek FPS böyle pek takılma olmaması gerekir bu sistemde ama bayadır böyle kullanıyorum çok hayal kırıklığı oldu benimkinden düşük sistemli insanlar bile benden daha iyi oyun zevki alıyor. Çok fazla takılma yani drop oluyor tavsiyenize açığım yardımınızı bekliyorum.
Mesela bir anda GPU 0 1 2 3 rakamına düşüp bir anda yükseliyor.

Dosya Ekleri

• rust değer (2).png
    rust değer (2).png
    1 MB · Görüntüleme: 148
  • unknown.png
    unknown.png
    891,6 KB · Görüntüleme: 111
Son düzenleyen: Moderatör:
@Aghayev13 Lol pek kasmıyor ara da drop olur da lolu saymayın pubg mobil rust pubg falan kasıyor acaba işletim sistemin'de sıkıntı mı var sağlam bi format atsam mı ?
Format atmayı deneye bilirsiniz. Ben kendim format atmışdım, bilgisayar çok pis kasıyordu. Sonra düzgün bir yere gidip format attırdım, Win 10 Pro indirdiler bilgisayara. Çok iyi çalışıyor şimdi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı