Ryzen 5 1600 12NM sıcaklık değerleri

derdem

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 5 1600 12NM stock soğutucuyla sistem boştayken 43-49 derece arası, PUBG Ultra ayarlarda 71-74 derece arası gidip geliyor. Bu değerler normal midir?

Diğer bileşenler: Anakart ASRock B450M HDV R4, Galax GTX 1660 Super, 2x8 DDR4 3000MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum değerlerin normal. Sıcaklıklar aynı model işlemci olsa bile işlemciden işlemciye farj edebilir.
Oturduğun yer ve kasa hava akışında iyi. Ama değerlerin normal.
Sen tahminimce CPB açık kullanıyorsun o yüzden işlemci kendisini overclock luyor. Tahminimce sizin işlemci 3.8 Ghz de çalışıyordur. Voltajıda azıcık fazla verdiği için sıcaklıklar öyle oluyor.
Benim eleman stock soğutucu ile stress testi başlatıyorum bir bakıyorum 4.2Ghz.:D

Overclock falan yaptın mı? Ondan kaynaklı olabilir. Eğer yapmadıysan sıcaklıkların yüksek. Ben de Ryzen 5 1600 12 NM stok soğutucu ile kullanıyorum. Ayrıca 4GHz OC ile kullanıyorum ama seninki gibi değil sıcaklıklarım. OC olmadan 58 dereceyi geçmiyordu oyunlarda. OC yaptım 64'ü geçmiyor. PUBG yüksek ayarlar 4@GHz
Eki Görüntüle 491691
Oyun boyu 64 üstüne çıkmadı arada 63 vs oldu. Ekran kartı 76 derece o da 28 NM R9 olsun o kadar :).
Hocam stok haliyle kullanmaktayım RX 580 8gb ekran kartım ile birlikte. Sizin ayarlara getirsem PUBG, BF5 gibi oyunlarda FPS artışı yaşar mıyım? Önerir misiniz?

Dostum değerlerin normal. Sıcaklıklar aynı model işlemci olsa bile işlemciden işlemciye farj edebilir.
Oturduğun yer ve kasa hava akışında iyi. Ama değerlerin normal.
Sen tahminimce CPB açık kullanıyorsun o yüzden işlemci kendisini overclock luyor. Tahminimce sizin işlemci 3.8 Ghz de çalışıyordur. Voltajıda azıcık fazla verdiği için sıcaklıklar öyle oluyor.
Benim eleman stock soğutucu ile stress testi başlatıyorum bir bakıyorum 4.2Ghz.:D
BİOS tan CPB yi kapattım. Sistem boşta değer aşağı yukarı aynı. 2 egzoz fan + 2 kasanın ön tarafında fan var. BF 1 Ultrada 80 dereceyi gördü işlemci. Açıkcası biraz yüksek geldi.

BİOS tan CPB yi kapattım. Sistem boşta değer aşağı yukarı aynı. 2 egzoz fan + 2 kasanın ön tarafında fan var. BF 1 Ultrada 80 dereceyi gördü işlemci. Açıkcası biraz yüksek geldi.
Burada işlemci kullanımı önemli. Biraz fazla gibi ama kasanız nedir?

Aerocool shard rgb. Dediklerinizi yaptıktan sonra BF1 de Ultrada 70i gördüm max. Galiba işe yaradı. Teşekkür ederim.
Kasanızın hava akışıda çok iyi değil o yüzden endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok. 80 i fazla geçmediği sürece sıkıntı yaratmaz zaten 95°ye kadar zarar gelmez işlemciye.

Overclock falan yaptın mı? Ondan kaynaklı olabilir. Eğer yapmadıysan sıcaklıkların yüksek. Ben de Ryzen 5 1600 12 nm stok soğutucu ile kullanıyorum. Ayrıca 4GHz OC ile kullanıyorum ama seninki gibi değil sıcaklıklarım. OC olmadan 58 dereceyi geçmiyordu oyunlarda. OC yaptım 64'ü geçmiyor. PUBG yüksek ayarlar 4@GHz.
Eki Görüntüle 491691
Oyun boyu 64 üstüne çıkmadı arada 63 vs oldu. Ekran kartı 76 derece o da 28 nm R9 olsun o kadar :).

Nasıl yaptın OC bende de aynı işlemci var yardımcı olur musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı