Ryzen 5 1600 AF 2060S ile darboğaz yapar mı?

OzkaanGungor

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Başlıkta da belirttiğim gibi, Ryzen 5 1600 AF 12nm işlemcim var. Galax RTX 2060 Super Ex White modeli şuan indirimde iken bu kartı almak istiyorum. Darboğaz yaşar mıyım?

İşlemciyi Ryzen5 3500X yaparsanız darboğaz olmaz. Bütçeniz kısıtlı ise RTX 2060'a düşürüp, işlemciyi Ryzen 5 3500X yapmanızı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P ve üstünde yapmaz, daha üstü kartlarda sorun yaşamaya başlarsınız. Ek olarak 3500x/3600'e göre yaklaşık %10fps daha düşük almanız muhtemel ancak FPS drop gibi sorunlar yaşamazsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@FurkanxdTR %0.1 low ve frame time değerlerine bakın.

Son düzenleme:
Aslında Gigabyte RTX 2060 Windforce modelini satın almıştım. Ama kronik soğutma sorunu olduğunu sonradan öğrendiğim için Galax super modelini buldum. Çok da beğendim. Daha sonra R5 3500X yükseltmesi yapabilirim ama 3-5 ay içinde olabilir. Sizce ne yapmalıyım.

Aslında Gigabyte RTX 2060 Windforce modelini satın almıştım. Ama kronik soğutma sorunu olduğunu sonradan öğrendiğim için Galax super modelini buldum. Çok da beğendim. Daha sonra R5 3500X yükseltmesi yapabilirim ama 3-5 ay içinde olabilir. Sizce ne yapmalıyım.
Bende R5 3500x ve RTX 2060 Super var darboğaz oluyor yine de.
Hatta bendeki de Gigabyte Windforce modeli

Yeni konular

Geri
Yukarı