Ryzen 5 1600 AF için soğutucu önerisi

AirWick

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Odaları Pis Kokulardan Arındırmak!
Selamlar,

Areocool ore saturn kasa sahibiyim. İşlemcim şu sıralar boşta 55 derece tam yükte 75-80'e kadar yol alıyor. Sizce değerler normal mi? Kasada 3 ön 1 arka ve ekran kartı altında 2 tane olmak üzere 6 fan var. Gigabyte App Center üzerinde fan modu performance olarak ayarlı.
Bana pek normal gelmedi stok fanda da macun yenileme niyetinde değilim açıkçası soğutucu önerilerinizi bekliyorum.

Stok fan ve CPB açık ise gayet normal değerler. İşlemciniz için kule tipi soğutucu çok iyi gidecektir. Bütçeniz doğrultusunda öneri yapabilmemiz için bütçenizi belirtin. :)

200TL bandında alabileceğiniz en F/P soğutucuları ben size bırakayım yine de:

300TL bandında:

Yukarıdaki 3 soğutucudan istediğinizi seçebilirsiniz. Üç soğutucu da tatminkar sonuç verecektir.

Not: 224-XT ile gelen termal macun diğerlerine nazaran daha iyidir. Bunu da belirteyim.

AMD işlemciler için normal değerler, bir soğutucu alman iyi olur fakat bütçe belirtmemişsin. İyi bir hava soğutma hiç yoktan Snowman M200 işini görür.

Bütçe belirtmediğim için kusura bakmayın gece gece dalgınlıktan unutmuşum açıkçası 300-350 liraya kadar yolu var fakat beni tedirgin eden CPU boşluğu. Kasam 155'e kadar destekliyormuş :/

Bence 120mm sıvı soğutma alınır bu fiyata. Çoğunuz beğenmesede çoğu iyi kule tipi soğutucu fiyatları aldı başını gitti.

120mm sıvı soğutucu önermiyorum. Snowman daha iyi bir alternatiftir. Ya da @curiousoftech hocamın da önerdiği gibi ID-COOLING SE-224-XT Black 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat alınabilir.
Bence 120mm sıvı soğutma alınır bu fiyata. Çoğunuz beğenmesede çoğu iyi kule tipi soğutucu fiyatları aldı başını gitti.

Birde attığınız model, pek kaliteli bir pompaya sahip değil maalesef ki hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı