Ryzen 5 1600 AF ile en fazla ne kadar GHz arttırılır?

KS
viIoex

viIoex

Picopat
A320'yle bir şey yapabileceğini sanmam. Kendisi otomatik Turbo'lar. Tek çekirdek testi yaparsan 3.6 GHz'lere çıkması lazım. Tüm çekirdeklere yüklenirsen 3.2-3.4 arası olur muhtemelen.

İnternette 4.4GHz bile yapıldığını gördüm OC ile hiç mi şansımız yok yükseltmeye Ryzen Master'in bayağı arttırmaya izin veriyor diye biliyorum.

Strider0628

Decipat
Makaleler
9
Yer
Sovyet Rusya "Leningrad"
İnternette 4.4GHz bile yapıldığını gördüm OC ile hiç mi şansımız yok yükseltmeye Ryzen Master'in bayağı arttırmaya izin veriyor diye biliyorum.
B450 anakart lazım o değerlere çıkabilmek için. Onun içinde cidden VRM beslemesi iyi bir B450 alınması gerekiyor.

osmankrcr72

Hectopat

Onu en az B450 chipset bir anakartla yapabilirsin.

Adam onu X570 ile yapıyor.

KS
viIoex

viIoex

Picopat
B450 anakart lazım o değerlere çıkabilmek için. Onun içinde cidden VRM beslemesi iyi bir B450 alınması gerekiyor.

A320M ile 4GHz'e çıkamaz mıyız? Şöyle bir video gördüm ve A320M chipset ile OC yapıldığını gördüm;
Onu en az B450 chipset bir anakartla yapabilirsin.

Adam onu X570 ile yapıyor.

Ryzen Master da sınır yok diye biliyorum. Arttırırsam ne gibi sorunlar yaşarım?

Yeni konular

Yukarı