Ryzen 5 1600 AF nasıldır?

Elbette güzel bir işlemci fakat dediğim gibi ilerlerde kullanmak için üzerine bir miktar daha ekleyerek 2600 veya bütçeniz varsa 3600 tavsiyemdir. Çünkü 2-3 yıl sonra performansı gir gide azalacak ve bir zaman sonra yeni oyunları oynayamaz hale gelecektir ☺
Anlamadım neden performansı azalsın bir işlemcinin ? iPhone konuşmuyoruz ki burda.

Anlamadım neden performansı azalsın bir işlemcinin? iPhone konuşmuyoruz ki burada.

Şu şekilde "işlemci mimarisi=işlemcinin yapıldığı temel donanım ve yazılım desteği" demektir ve gün geçtikçe yeni çıkan oyunlar yeni yazılım ve donanım destekleri ister yani eğer 2023'te yaşıyor olsaydınız o zamanki oyunları Ultra ayarlarda oynatmak için yeterli bir işlemci olmayacaktır.

Şu şekilde "işlemci mimarisi=işlemcinin yapıldığı temel donanım ve yazılım desteği" demektir ve gün geçtikçe yeni çıkan oyunlar yeni yazılım ve donanım destekleri ister yani eğer 2023'te yaşıyor olsaydınız o zamanki oyunları Ultra ayarlarda oynatmak için yeterli bir işlemci olmayacaktır.

Oyunları işlemci oynatmıyor ki, Technopat.net'in en son topladığı Ryzen 7 3800X + RTX 2080 Ti bilgisayarı baz alalım.
10 yıl sonra GTA 6 çıksın ve RTX 2080 Ti bu oyunu Ultra ayarlarda 40 FPS oynatsın, burada yetmeyen parça işlemci değil ekran kartıdır, siz derseniz ben ekran kartını yükselterim o zaman işlemci darboğaz yapar o zaman konu değişir biz burada işlemcinin performansının düşüp düşmediğinden bahsediyoruz.

Güzeldir. R5 2600 kullanıyorum ve işimi görüyor. Kasanın hava akışı kötü denebilir fakat buna rağmen ısındığını görmedim. Stock fanı yetiyor. Overclock falan denemedim. Basit bir kullanıcı için gayet kâfi.

750TL civarına bulursan F/P kralı bir işlemcidir. 1000TL'ye çıkılırsa Ryzen 3 3300X daha üstünde ise Ryzen 5 3600 alınabilir. Ryzen 5 2600 fiyatı nedeniyle alınmayacak bir işlemci çünkü Ryzen 5 1600AF ile neredeyse aynı.

Oyunları işlemci oynatmıyor ki, Technopat.net'in en son topladığı Ryzen 7 3800X + RTX 2080 Ti bilgisayarı baz alalım.
10 yıl sonra GTA 6 çıksın ve RTX 2080 Ti bu oyunu Ultra ayarlarda 40 FPS oynatsın, burada yetmeyen parça işlemci değil ekran kartıdır, siz derseniz ben ekran kartını yükselterim o zaman işlemci darboğaz yapar o zaman konu değişir biz burada işlemcinin performansının düşüp düşmediğinden bahsediyoruz.

Peki siz öyle yapın 4. nesil Ryzen çıkmak üzereyken 1. nesil tercih edin özgürsünüz.

Peki siz öyle yapın 4. nesil Ryzen çıkmak üzereyken 1. nesil tercih edin özgürsünüz.
Ne bu sinir :D ben zaten halihazırda 2.nesil Ryzen kullanıyorum çıktığı zaman almıştım.
10 yıl sonra GTA 6 çıksın ve RTX 2080 Ti bu oyunu Ultra ayarlarda 40 FPS oynatsın, burada yetmeyen parça işlemci değil ekran kartıdır, siz derseniz ben ekran kartını yükseltirim o zaman işlemci darboğaz yapar o zaman konu değişir biz burada işlemcinin performansının düşüp düşmediğinden bahsediyoruz.

4.nesil alman için zaten anakart değiştirmen lazım o yüzden 1.nesil, 3.nesil çok farketmez bence. 1600'de alınır yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı