Ryzen 5 1600 AF overclock nasıl yapılır?

CEMAL YILMAZ

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 1600 AF işlemciyi 3.9 GHz'ye 1.380 v değerinde yakaladım işlemci sıcaklığı stres testinde 55 dereceyi geçmedi şu ana kadar ama tek sıkıntı stres testinin ortasında bilgisayarın ekranı gidiyor şu an 1.404 v değerine getirdim 5 dakikadır sorunsuz calısıyor voltaj düşük olduğu için mi siyah ekran veriyor yoksa fazla oldugu için mı yardımcı olursanız sevınırım. 4.0 GHz'ye zorlayabilir miyim?
CPU VID 1.125 de ne işe yaradığını bilmiyorum artırmam mı lazım.

Bence o kadar yüksek voltajlara çıkmamalısın, ben 1.35V ile sorunsuz 4.2 GHz kullanıyorum. Çok büyük bir fark olmuyor senin çıktığın hızlarda, dolayısıyla daha az voltajda en uygun hızı yakalaman lazım. Stress testinde kapandıysa voltaj yetersiz gelmiştir çok yüksek ihtimalle.

Ryzen 5 1600 AF işlemciyi 3.9 GHz'ye 1.380 v değerinde yakaladım işlemci sıcaklığı stres testinde 55 dereceyi geçmedi şu ana kadar ama tek sıkıntı stres testinin ortasında bilgisayarın ekranı gidiyor şu an 1.404 v değerine getirdim 5 dakikadır sorunsuz calısıyor voltaj düşük olduğu için mi siyah ekran veriyor yoksa fazla oldugu için mı yardımcı olursanız sevınırım. 4.0 GHz'ye zorlayabilir miyim?
CPU VID 1.125 de ne işe yaradığını bilmiyorum artırmam mı lazım.
Ben 1.27 voltta 4.0 GHz kullanıyorum. Stres testlerinde sıkıntı olmadı

Geri
Yukarı