Ryzen 5 1600 AF sistem donuyor

suleymanduru58

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarım dünlük olarak ilk açıldıgında herhangi bir oyuna veya choroma falan girince donuyor kitleniyor siyah ekran verip fanlar son hızda dönüyor sonra reset atınca düzeliyor bu sorun neden kaynak bilen yazabilir mi?
( Bu arada Windows dahil anakart BIOS'u falan güncel)

Sistem özellikleri:
ASUS Dual RX580 4 GB ekran kartı.
Corsair VNG 3000 MHz 8 GB RAM.
Gigabyte B450M S2 anakart.
SanDisk 512 GB m2NVMe SSD.
Barracuda 1 TB HDD.
Ryzen 5 1600 AF işlemci.
Kasa Zalman N5 kasa.
650 Watt +80 Plus bronz Zalman marka güç kaynağı (2017 model ama markasını unuttum, 8 + 8 + 8 + 8 ekran kartı beslemesi var)

Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemcinin termal macunu falan sürülmüş mü? Isı artışından kaynaklanıyor olabilir çünkü sistemde donmaya sebep olacak pek bir şey göremedim ama birçok kişi Ryzen 5 1600 AF sistemlerde sıkıntı yaşıyor herkes fanları takmayı ve macunları sürmeyi unutmuş olamaz değil mi?

Arkadaşlar sorunun çözümünü buldum hepsini teker teker uyguladım çözüldü :

Yaşadığınız problem ile ilgili olarak Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /SCANNOW" yazıp ENTER tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Bundan da netice alamazsanız yeni bir Windows kullanıcı profili oluşturup test ediniz.

Herhangi bir sorununuzda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla,

Son düzenleme:

Geri
Yukarı