Ryzen 5 1600 AF sistem nasıl?

Bütçe
5500-7500

YasinBey33

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben parça parça bilgisayar topluyorum da. Tavsiyelerinizi almak istedim.
Şu anlık aldığım parçalar:
Everest Rampage bumpy gamin kasa.
Sharkoon SHP V2 650W 80 Plus PSU.
Gigabyte B450M S2H V2 anakart.
Almayı düşündüğüm diğer parçalar:
Ryzen 5 1600 AF.
3200MHz 2x8 GB PNY RAM.
GTX 1050 Ti ekran kartı.
Patriot P210 500GB SSD.
Bu sistem sizce iyi mi? Eğer değil ise hangi parçaları önerirsiniz?

İyi bende de AMD Ryzen 5 1600 AF var ama RTX 2060 var bence ekran kratı olarak 1650 Super öneririm ama yeter mi yeter iyi bence sistem ama az daha paran varsa GTX 1650 Super almanı tavsiye ederim.

Görebildiğim sistemler bu en fazla. Daha iyi önerileri olan arkadaşlar varsa önerirler.

İlk olarak bu sisteme 1050ti oldukça eski kalmış. Yerine 1650 alınabilir. Everest rampage türevi hiçbir markanın ürününü ben tavsiye etmiyorum. Oldukça kalitesiz kullanışsız oluyorlar. Birde güç kaynağı marka olarak kaliteli olsa da bu model eski tip olarak geçiyor sanırım (forumda bir arkadaş çok güzel ve detaylı anlatmıştı marka ve model olarak forumda aratabilirsiniz). Bunlar dışında ben bir sorun göremedim. Şimdiden hayırlı olsun.

İlk olarak bu sisteme 1050 Ti oldukça eski kalmış. Yerine 1650 alınabilir. Everest Rampage türevi hiçbir markanın ürününü ben tavsiye etmiyorum. Oldukça kalitesiz kullanışsız oluyorlar. Bir de güç kaynağı marka olarak kaliteli olsa da bu model eski tip olarak geçiyor sanırım (forumda bir arkadaş çok güzel ve detaylı anlatmıştı marka ve model olarak forumda aratabilirsiniz). Bunlar dışında ben bir sorun göremedim. Şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. Kasanın pek bilindik ya da pek önerilen olmadığını biliyorum ama mesh yapısı var diye tercih etmiştim. Aynı fiyatlarda Gamepower, Gametech kasalar falan vardı. Uzun zamandır bu forumu araştırıyordum, arkadaşlar pek beğenmiyordu o markaları. Bütçem kısıtlı olduğu için böyle bir tercih yaptım. 1050 Ti almayı bende istemiyorum lakin bütçem ona bile zor yetiyor. 1030 almaktan iyidir diye düşündüm bende. Malum ekran kartı piyasası bitti. Gönül ister ki RTX 2060'a kadar çıkabilmeyi. 😔 çok teşekkür ederim dostum.
Bu bütçeye ekran kartı kesinlikle minimum GTX 1650 olmalı.

3100TL civarıydı. 1 ay bile olmadan 4000TL'ye çıkmış Palit'in GTX 1650 ekran kartı. Bütçe yetmiyor. Fiyatlar düşerse anca o zaman.

Görebildiğim sistemler bu en fazla. Daha iyi önerileri olan arkadaşlar varsa önerirler.

Hazır sistem almayacağım hocam. Ben üç parça falan aldım. Gerisini toplamaya çalışıyorum. Bu konuda fikriniz varsa söyleyebilirsiniz.
İyi bende de AMD Ryzen 5 1600 AF var ama RTX 2060 var bence ekran kratı olarak 1650 Super öneririm ama yeter mi yeter iyi bence sistem ama az daha paran varsa GTX 1650 Super almanı tavsiye ederim.

Çok teşekkür ederim. GTX 1050'Ti'ye bile param zor yetiyor. Fiyatlar düşerse 1650 almaya zorlayacağım.
Arkadaşlar bir de, çoğu arkadaş: Ryzen 5 1600 çok ısınıyor falan diyordu forumlarda. Sizce bir sorun olur mu? Kendi soğutucusu ile kullansam besler mi yoksa kule tipi başka bir soğutucu mu almamız lazım?

Son düzenleme:
Hocam önerim APU sistem almanız.
Ekran kartları düzeldiği zaman daha üst düzey ekran kartı alınabilir.

Hocam kasanın hava akışı iyi duruyor.
Almanıza gerek yok.

O zaman Ryzen 3 2200G almam lazım ama Ryzen 5 1600 AF ile aynı fiyatlarda. Bilmiyorum. Önerilerinizi dikkate alacağım. Allah razı olsun. 😇

Geri
Yukarı