Ryzen 5 1600 AF sistem ne kadar götürür?

• Konuyu başlatan Hyl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 289

Hyl

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 1600 AF GTX 1650 bir sistemim var. Günde 3-4 saat açık kalacak. Oynayacağım oyunlar da CS:GO LoL ETS 2 gibi oyunlar. Beni kaç yıl götürür bu bilgisayar?

Yalnızca bahsettiğiniz oyunlarsa ömürlük demek yanlış olmaz. Tam olarak sormak istediğiniz soru nedir?

Öğrenmek istediğim şey bu sisteme sonradan RAM takviyesi vs. yapmalı mıyım ya da ekran kartı değişikliği. Yalnızca bahsettiğim oyunlar değil AC metro gibi silip yükleyebileceğim oyunlar dahil.

İşlemcinize yakışacak limit kart 1660Ti veya 1660Super. (RTX 2060 dahi takan ve kullanan var. Dilerseniz sizde tercih edebilirsiniz.) Dolayısıyla güzel bir O.C ile bu dediğim kartlardan birini alıp upgrade yapabilirsiniz. RAM eğer 8GB ise, 8GB takviye yaparak hem performans artışı yakalarsınız hem de sistem rahatlamış olur. Kısaca upgrade için önü açık bir işlemci ve sisteminiz var.

Öğrenmek istediğim şey bu sisteme sonradan RAM takviyesi vs. yapmalı mıyım ya da ekran kartı değişikliği. Yalnızca bahsettiğim oyunlar değil AC metro gibi silip yükleyebileceğim oyunlar dahil.
RAM in kaç GB olduğunu bilmiyoruz :) 16 GB ise yeterli olur. İleride AAA oyunlarda biraz zor ekran kartından dolayı.

RAM'in kaç GB olduğunu bilmiyoruz :) 16 GB ise yeterli olur. İleride AAA oyunlarda biraz zor ekran kartından dolayı.

RAM'im 8 GB +8 ya da +16 yapmayı düşünüyorum. Yeni nesil oyunları alıp oynamak gibi bir takıntım yok. Eski oyunlar daha ilgi çekici GTA4 vs.

Geri
Yukarı