Ryzen 5 1600 AF sistem takılma sorunu

ExenXip

Kilopat
Yer
İstanbul
Ryzen 5 1600 AF RX 460 sisteme sahibim. Oyuna girdiğim zaman oyun direkt donuyor. Disk kullanımı Steam'i falan açtığımda %100'e çıkıyor aniden ve PC donuyor. 5-10 saniye sonra ekran geri geliyor. Bunun sebebi nedir? Sistemim şu şekilde:
GPU: MSI RX 460 2 GB.
CPU: Ryzen 5 1600 AF.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
PSU: Corsair vs 550.
RAM: Corsair 8 GB 2400MHz.
HDD: Seagate 1TB 7200RPM.

Son düzenleme:
Ryzen 5 1600 AF RX 460 sisteme sahibim. Oyuna girdiğim zaman oyun direkt donuyor. Disk kullanımı Steam'i falan açtığımda %100'e çıkıyor aniden ve PC donuyor. 5-10 saniye sonra ekran geri geliyor. Bunun sebebi nedir?
Başlığınız ile konu içeriği alakasız. Disk %100 oluyor diyorsunuz R5 1600AF takılma diye başlık atıyorsunuz.
Windows'un hızlı getirme(süperfetch) özelliğini ve Windows Search'ı kapatın. Kaysperk veya Bitdefender Rescue disk ile virüs taraması yapın. Trojen remover ile pc'yi taratın. Wise care 365 veya benzer bir programla çöp dosyaları temizleyin. HDD disk birleştirme işlemi yap.

Başlığınız ile konu içeriği alakasız. Disk %100 oluyor diyorsunuz R5 1600 AF takılma diye başlık atıyorsunuz.
Windows'un hızlı getirme(süperfetch) özelliğini ve Windows Search'ı kapatın. Kaysperk veya Bitdefender rescue disk ile virüs taraması yapın. Trojan remover ile PC'yi taratın. Wise Care 365 veya benzer bir programla çöp dosyaları temizleyin. HDD disk birleştirme işlemi yap.

Daha yeni formatladım PC'yi.
Masasüstünde iken bir anda %100 oluyorsa HDD'de sorun vardır. Farklı bir HDD varsa onla deneyin çözülür sorun büyük ihtimal.

Evet oluyor eski PC'de SATA 2 HDD var olmadı takarım denerim.

O zaman superfetch ve Windows Search kapatın. Driver'ları kurun. HDD'lerde kopyalama işleminde bile disk %100'lere gidiyor, kullanılamaz hale geliyor. GTA 5 oynarken HDD üzerinde kopyalama işlemi yaptığımda yer yer drop yiyorum. Yollar ve binalar kaybolabiliyor.

Superfetch ve Windows Search'i kapattım fakat sorun hala devam etmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı