Ryzen 5 1600 AF sisteme anakart önerisi

Bütçe
700
Bu bile 3600MHz'ye kadar RAM destekliyor sen düşün. Bunu alabilirsin fiyatı daha uygun bulursan başka yerden al.
600TL verip B450M PRO M.2 Max almak yerine 722TL verip B450 Tomahawk Max almak daha mantıklı.

Ya da her ikisini almayıp arkadaşın 2133 MHz RAM ine uygun B450M S2H'ı 500 TL'ye almak daha mantıklı artan parayla istediğini alır.

Ya da her ikisini almayıp arkadaşın 2133 MHz RAM ine uygun B450M S2H'ı 500 TL'ye almak daha mantıklı artan parayla istediğini alır.
Artan para sadece 200TL, 200TL'ye hangi sistem parçasını almayı planlıyorsunuz acaba? En azından geleceğe dönük, güçlü işlemcileri çalıştırabilecek ve dayanıklı bir anakart alınmış olunur. Anakart bakarken her şey RAM değil.
Bu bile 3600MHz'ye kadar RAM destekliyor sen düşün. Bunu alabilirsin fiyatı daha uygun bulursan başka yerden al.

Ayrıca, bunu nasıl yeni fark ettim bilmiyorum ama DDR4 2133 diye bir şey yok, DDR4 bellekler en düşük 2400MHz hız ile geliyorlar. XMP ayarı kapalı unutulmuş belli ki.

SSD her zaman alınabilecek bir şey, her zaman anakart yükseltemezsiniz. Ayrıca, sistemde SSD olup olmadığını bilmiyoruz bile. Şu an bütçe elverişli ve Tomahawk MAX uygun fiyatlıyken onu almak daha mantıklı bir seçim olur.

Artan para sadece 200TL, 200TL'ye hangi sistem parçasını almayı planlıyorsunuz acaba? En azından geleceğe dönük, güçlü işlemcileri çalıştırabilecek ve dayanıklı bir anakart alınmış olunur. Anakart bakarken her şey RAM değil.

Ayrıca, bunu nasıl yeni fark ettim bilmiyorum ama DDR4 2133 diye bir şey yok, DDR4 bellekler en düşük 2400MHz hız ile geliyorlar. XMP ayarı kapalı unutulmuş belli ki.

Hocam emin misiniz 2133 MHz RAM satılmıyor mu o zaman dediğiniz gibi olabilir @Yusuf Zerde RAM frekans hızının çalışır durumunu değil gerçek frekans hızını bize söyle bilmiyorsan çıkar üzerinde yazar zaten.

2133 olan var ancak onu bulup almak için biraz zor. Genellikle notebooklar için yapılıyorlar ve masaüstü olanları çok nadir.

Yeni konular

Geri
Yukarı