Ryzen 5 1600 AF ve RX 580 sistemde YouTube'da video açınca takılma sorunu

Varona

Kilopat
Ryzen 5 1600 AF.
RX580 8 GB.
16 GB RAM.
Gigabyte B450M S2H.
Ve SSD'de kurulu Windows 10 sistemim var.
Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım oyunlarda ve normal kullanımda ancak son zamanlarda sık olmasa da şimdiye kadar birkaç defa YouTube'da video açtığım zaman sistem tamamen takılıyor ve bu takılma süresince de hoparlörden çoğu kişinin bildiği o takılma sesi (zzzz, rrrr gibi) geliyor. Sonra da sistem yeniden başlatılıyor. Herhangi bir mavi ekran veya minidump dosyası yok.

Aynı sisteme sahip bir arkadaşım da birkaç gündür bu sorunu yaşadığını söyleyince size de danışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 1600 AF.
RX580 8 GB.
16 GB RAM.
Gigabyte B450M S2H.
Ve SSD'de kurulu Windows 10 sistemim var.
Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım oyunlarda ve normal kullanımda ancak son zamanlarda sık olmasa da şimdiye kadar birkaç defa YouTube'da video açtığım zaman sistem tamamen takılıyor ve bu takılma süresince de hoparlörden çoğu kişinin bildiği o takılma sesi (zzzz, rrrr gibi) geliyor. Sonra da sistem yeniden başlatılıyor. Herhangi bir mavi ekran veya minidump dosyası yok.

Aynı sisteme sahip bir arkadaşım da birkaç gündür bu sorunu yaşadığını söyleyince size de danışmak istedim.
Ben de aynı sizin gibi bir sistem almak istiyorum sıkıntı hala devam ediyor mu?Ekran kartı fazla ısınıyor mu?Oyun değerleri neler?Çözümü ben de bilmiyorum garip.

@Varona, Technopat Sosyal'de çoğu kişi YouTube ile ilgili sorununun olduğunu söylemektedir. Bu sorun YouTube ile ilgilidir. Diğer sitelere giriş yaptığında veya video izlediğinde (YouTube hariç) sorun yaşanmakta mıdır?

@Varona, Technopat Sosyal'de çoğu kişi YouTube ile ilgili sorununun olduğunu söylemektedir. Bu sorun YouTube ile ilgilidir. Diğer sitelere giriş yaptığında veya video izlediğinde (YouTube hariç) sorun yaşanmakta mıdır?
Şimdiye kadar oyunlarda, render işlemlerinde veya diğer platformlardan 4k dahil video izlediğimde bir sorun yaşamadım. Bu sorun sadece son 1 hafta içerisinde sadece YouTube'da video yeni açılınca oluyor. Son zamanlarda da hiçbir güncelleme yapmadım veya yazılım yüklemedim. Aynı sisteme sahip diğer arkadaşta da aynı şekilde sadece YouTube.

Dediğim gibi sadece sizde yaşanan bir sorun değildir. Bu sorunla ilgili Sosyal'de birçok açılmış konu bulabilirsiniz. Bu sorunun çözümünü YouTube'un yapması gerekmektedir.

Ben de aynı sizin gibi bir sistem almak istiyorum sıkıntı hala devam ediyor mu?Ekran kartı fazla ısınıyor mu?Oyun değerleri neler?Çözümü ben de bilmiyorum garip.
Sorunun devam edip etmediği konusunda bir fikrim yok dediğim gibi son 1 haftada oldu sadece. Ekran kartı ve sistem performansından oldukça memnunum, oyunlarda ultra grafiklerde genelde 72 derece sıcaklığı geçtiğini görmedim. Oyun içi değerleri ne yazık hiç kontrol etme gereği duymadığım için bilmiyorum.

Geri
Yukarı