Ryzen 5 1600 AF Windows 11 destekler mi?

EmreSunars

Hectopat
Yer
Samsun-Havza-Kocapınar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 1600AF
Sapphire Pulse Rx 580 8gb OC
Kingston Hyperx Fury 8X2 3200mhz rgb
Adata SU630 240GB
WD BLUE 1TB 7200RPM
Meslek
Öğrenci
Microsoft'un işlemci kısıtlamasından kaynaklı AMD de 2.nesil ve üstü işlemcilere destek var peki işlemcim Ryzen 5 1600 AF 2.nesil tabanlı bir işlemci Windows 11 destekler mi?

Microsoft'un işlemci kısıtlamasından kaynaklı AMD de 2.nesil ve üstü işlemcilere destek var peki işlemcim Ryzen 5 1600 AF 2.nesil tabanlı bir işlemci Windows 11 destekler mi?
Microsoft'un işlemci listesine göre Ryzen 1xxx serisi işlemciler desteklenmiyor.

Destekliyor. Aynı işlemci ile ISO dosyasında hiçbir oynama yapmadan sadece BIOS'dan TPM açarak kurdum. İsterseniz ekran fotoğrafı atabilirim kanıt istiyorsanız.
Microsoft'un işlemci listesine göre Ryzen 1xxx serisi işlemciler desteklenmiyor.

O liste güncellenecek. Çok saçma sapan bir liste.

1625247471556.png

Destekleyip desteklemediğini öğrenmek için Insider'e kayıt oldum, PC health uygulamasından desteklendiğini öğrendim hem güncellemeleri de alıyorum. Microsoft neden hala listeyi güncellemedi, ayrıca Microsoft bloğunda 1. nesil işlemci desteklenmeyeceğini yazmış tamamen kafa karıştırıcı bir olaya döndü bu 1. nesil olayı. Bu arada yeni üye oldum ama eski okurum herkese merhabalar.

Destekleyip desteklemediğini öğrenmek için Insider'e kayıt oldum, PC health uygulamasından desteklendiğini öğrendim hem güncellemeleri de alıyorum. Microsoft neden hala listeyi güncellemedi, ayrıca Microsoft bloğunda 1. nesil işlemci desteklenmeyeceğini yazmış tamamen kafa karıştırıcı bir olaya döndü bu 1. nesil olayı. Bu arada yeni üye oldum ama eski okurum herkese merhabalar.

Hocam i5-7300HQ destekler mi çıkınca?

Sağ olun bende bunun hakkın konu açtım herkes diyor desteklemiyor diye.
AMD 1600 af ?
Evet
Evet

Dosya Ekleri

• IMG_20210929_113829.jpg
    IMG_20210929_113829.jpg
    191,3 KB · Görüntüleme: 757

Geri
Yukarı