Ryzen 5 1600 GTX 1060 sistem oyunlarda FPS düşmesi oluyor

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
ASUS Prime B350 Plus anakart, GTX 1060 6 GB ekran kartım var. 8x2 3000. MHz. RAM Valorant gibi FPS oyunları oynamayı seviyorum ve drop sorunu yaşıyorum. Acaba sadece işlemci Update etsem sorunlarım çözülür mü? (bir de kasayı değiştirmeyi düşünüyorum). Zalman Z3 Plus kasa.

Sıcaklık değerlerine baktınız mı? Ssd veya hdd sağlığı ne durumda? Bunlara bakın önce direkt işlemci değiştirmeye gitmek yerine.

Sıcaklık değerlerine baktınız mı? SSD veya HDD sağlığı ne durumda? Bunlara bakın önce direkt işlemci değiştirmeye gitmek yerine.

Sıcaklık normal hocam 60 dereceyi geçmiyor. Aldığım günden beri bu sorunu yaşıyorum, forumda yaşayan da çok. SSD 240GB Samsung ama sorun olup olmadığına hiç bakmadım. İşlemci almam gerekiyor ama hangisi uygun onu bilmiyorum.

Aynı işlemci ile (af modeli) 240 FPS sabit oynuyorum Valorant. Sorunun işlemcinizde olduğunu sanmıyorum.

Benim model af değil. FPS yüksek olsa bile Valorant, CS:GO vs. gibi oyunlarda bir oyuncu ile karşı karşıya gelince aniden takılma oluyor. Overclock ile kullanıyorum 3.7 GHz. 3.8 3.9 hepsini denedim. Stok soğutucu yok, soğutucu da almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı