Ryzen 5 1600 için anakart önerisi

thehitcher

Centipat
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF (henüz almadım ama seçimim bu)
RAM: Apacer panther 8 GB DDR4 3000MHz X 2 (aldım)
Ekran kartı: Sapphire ITX RX570 4 GB (aldım)
Kasa: MSI MAG forge 100M (aldım)
PSU: High Power 600W 85+(aldım)
SSD: Crucial BX500, Kingston A400 ya da hiperfury düşünüyorum.

Merhaba hocalarım, yukarıda yazdığım sistemi düşünüyorum çoğu parçasını aldım anakart konusunda tereddütlerim var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Fi tarihinden kalma bilgisayarımı yeniliyorum, çok oyun oynayan biri değilim, sadece PUBG Mobile ( Steam değil dikkat) ve birkaç araba yarışı dışında oyun oynamam gibi düşünüyorum daha doğrusu o kadar zamanım olmayabilir ve internet, film gibi şahsi kullanacağım bir bilgisayar olacak.

Cuma günü indirimden MSI B450M Mortar Titanium aldım 750 liraya, sistemlerin milli anakartı Gigabyte B450M S2H'a göre yaklaşık 250 lira daha pahalıya mal oldu.

Bu 250 lira fazla maliyetin yukarıda bahsettiğim kullanıma göre bir artısını görür müyüm yoksa gereksiz bir harcama mi olmuş, fikirlerinizi yardımlarınızı bekliyorum.

Sisteminizde yükseltebileceğiniz bir parça yok. Zaten hepsini almışsınız. Anakartınızı da almışsınız. Kullanın.

Gereksiz masraf bence olmamış. Olurda AMD 4.nesil işlemcileri çıkarır 3.nesiller fiyatı düşerse anakartınız yeterli olur. Hem ne olacağı belli değil fiyatlar uçuşa geçiyor.

Bu arada mümkünse RX570'i değiştirin, ekran kartı için bütçenizi söylerseniz daha iyi modeller önerebiliriz. İllede RX570 isterseniz de ITX almayın bence. Yanılmıyorsam tek fanlı. Çift fan çok daha iyi olacaktır.

İnce Hesabı iyi kullanıyorsunuz bence oradan yürümeye devam edin. Peynir ekmek gibi 3600 satıyorlar ama 1600 pek çıkmıyor. Onu da farklı yerden bulursun eminim. BX500 ve SU630 sorunlu diyorlar A400'den devam et bence.

Bu arada mümkünse RX570'i değiştirin, ekran kartı için bütçenizi söylerseniz daha iyi modeller önerebiliriz. İllede RX570 isterseniz de ITX almayın bence. Yanılmıyorsam tek fanlı. Çift fan çok daha iyi olacaktır.

Günlük Max 1-2 saat oyun oynarım o da PUBG Mobile ağırlıklı olacağı için en uygununu seçmeye çalıştım hocam, araştırdığım kadarıyla diğer üst modeller benim kulllanımıma göre lüks kaçıyor gibi.

İnce hesabı iyi kullanıyorsunuz bence oradan yürümeye devam edin. Peynir ekmek gibi 3600 satıyorlar ama 1600 pek çıkmıyor. Onu da farklı yerden bulursun eminim. BX500 ve SU630 sorunlu diyorlar A400'den devam et bence.

Acelem olmadığı için fırsat kovalıyorum hocam :) SU630'un kronik sorunlu olduğunu duymuştum ama BX500'ü bilmiyordum hocam, çıkardım onu listeden.
Zaman ayırıp yardımci olmaya çalışan herkese teşekkür ederim, MSI B450M Mortar Titanium ile devam ediyorum 👍

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı