Ryzen 5 1600 İşlemci Özellikleri

Zelaroth

Hectopat
Bilgisayar toplayacağımdan ötürü işlemci almaya belirli bir bütçe ayırdığımdan Ryzen 5 2600 satın alamıyorum fakat onun yerine Ryzen 5 1600 tercih etmeyi düşünüyorum. Sorum ise sizce Ryzen 5 1600 özellik bakımından yeterlilikleri karşılayacak türde bir işlemci mi sadece oyun amaçlı bakarsak şayet? Ryzen 5 2600 ile arasında dağlar kadar fark var diyebilir miyiz? Şimdiden bütün cevaplar için teşekkürler, hayırlı günler dilerim.

@Shimada Sensei Overclock işine girmeyi pek düşünmüyorum fakat sanırsam o %5'lik fark için aradaki fiyat farkını vermek anlamsız olur değil mi hocam? Tek sıkıntım Ryzen 5 1600 bildiğim kadarıyla eski seri işlemcisi 2600'e kıyasla sadece bu bana sorun teşkil eder mi ilerleyen zamanda ondan emin olamadım.

@Grkn00 Çok sağ olun, bir tek eski seri kalması kafamı kurcalayan soruydu açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı