Ryzen 5 1600 MSI RX580 ARMOR OC 8GB vs Ryzen 5 2600 Asus DUAL RX 580 4GB

Awesomes

Hectopat
Arkadaşlar selam. Ryzen 5 1600 işlemcili MSI RX580 ARMOR OC 8GB ekran kartlı bir sistem mi daha uzun ömürlü olur yoksa Ryzen 5 2600 işlemcili Asus DUAL RX 580 4GB ekran kartlı bir sistem mi? 1600'ı 2600 yap diyebilirsiniz ama bu bütçemi zorlar. 2600'a kesinlikle çıkaramam diyemem ama sizlerin yazdığım haliyle yorumlarınızı bekliyorum.

İlki 8GB ikincisi 4GB dikkatli okuyun.
Mesajı güncelledim zaten.

Vram farkına değinmiş arkadaş. Bu arada kullanmam mı lazım?
Mesajı düzenlerken yorum yazmışsınız yetişemedim.

Evet kullanmadan yorum yapıyor olmanız garip geldi. Isınıyormuş yazabilirdiniz duyum belirtir fakat ısınıyor demek aldım kullandım ısınma problemi yaşadım anlamına gelir.

Ben de Armor modeli kullanıyorum. Hiçbir şekilde ısınma problemi yaşamadım. Fan %70'in üzerine bile çıkmadı hiç oyun fark etmeksizin. Kasa içi kablolama iyi olduktan sonra ve kaliteli fanlar kullanıldıktan sonra ısınma sorunu yaşamazsınız.
Bu dediklerim olmazsa en iyi en üst seviye model bile ısınır.

VRAM farkına değinmiş arkadaş. Bu arada kullanmam mı lazım?
Tabii ki kullanman lazım genel yorumlardan falan bir şey çıkaramayız ya. Veya açılan konulardanda bir sonuç çıkaramayız. "Dalga geçiyorum"
Ki kullanan tanıdığım var ve ısı sorunundan şikayetçi.

Mesajı güncelledim zaten.

Mesajı düzenlerken yorum yazmışsınız yetişemedim.

Evet kullanmadan yorum yapıyor olmanız garip geldi. Isınıyormuş yazabilirdiniz duyum belirtir fakat ısınıyor demek aldım kullandım ısınma problemi yaşadım anlamına gelir.

Ben de Armor modeli kullanıyorum. Hiçbir şekilde ısınma problemi yaşamadım. Fan %70'in üzerine bile çıkmadı hiç oyun fark etmeksizin. Kasa içi kablolama iyi olduktan sonra ve kaliteli fanlar kullanıldıktan sonra ısınma sorunu yaşamazsınız.
Bu dediklerim olmazsa en iyi en üst seviye model bile ısınır.
Kartınızı öğrenme şansım varmı bu Armor modelindeki ısınma sorunu daha çok AMD kanadında oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı