Ryzen 5 1600 Radeon R7 240 sistem ile LoL'de 100 FPS alınır mı?

Hocam bende şöyle bir sistem topladım sizce uyumlu mudur hepsi?

Bütçeni belirtip sistem tavsiyesi konusu açsan daha iyi olur.

Açtımda tam anlamıyla istediğim parçaları toplamadılar o yüzden o konuyuda kapatamıyorum o yüzden kendim topladım sizce uyumlu mudur?

1600 AF çok pahalı hocam o beni aşar

1600 AF işlemci 1200 TL
A320 anakart 1200TL
8 GB RAM 450TL
RX580 2600 TL ya da GTX1060
Kasa içinse uzay montaj yapıp sonra boş kasa avına çıkılabilir... (ben hurdacıdan 50 tlye almıştım.)

İkinci el sistem parçaları ile (sarı site) bu kadar oluyor. Alternatif olarak Intel i3 serisi ve 1650 ile alternatifleri yapılabilir.

Örnek olsun diye yazayım.

Ben 2200G+A320 +16 GB+RX6400 sistem kullanıyorum. Bu sistem ile epey oyun oynadım.

CS2 75-95 FPS
RDR2 40-50FPS
Witcher 3 40-45 FPS
Cyberpunk 2077 30-35 FPS oynatıyor bazen işlemci kaynaklı drop yiyorum.

LoL pek oynamadım ama 2200G APU olarak 90 FPS civarı alıyordum.

Açtımda tam anlamıyla istediğim parçaları toplamadılar o yüzden o konuyuda kapatamıyorum o yüzden kendim topladım sizce uyumlu mudur?

O ekran kartı alınmaz o parayı verip, SSD ve kasa bilemem PSU kötü. Konuna baktım tam olarak ne istiyorsun bilemedim ama önerilen PSU SSD vs. daha iyi duruyor.

Hocam elimde 12 13K miktar var anca o sistemi buldum.

Bence en ucuza APU sistem dizmeye çalışman daha iyi olur ekran kartı fiyatları yüksek 2.el bulursan ucuza toplayabilirsin ya da hazır sistem ama o fiyata da düzgün ekran kartlı hazır sistem kaldı mı Bilemiyorum.

Bence en ucuza APU sistem dizmeye çalışman daha iyi olur ekran kartı fiyatları yüksek 2.el bulursan ucuza toplayabilirsin ya da hazır sistem ama o fiyata da düzgün ekran kartlı hazır sistem kaldı mı Bilemiyorum.

Tamamdır

Bence en ucuza APU sistem dizmeye çalışman daha iyi olur ekran kartı fiyatları yüksek 2.el bulursan ucuza toplayabilirsin ya da hazır sistem ama o fiyata da düzgün ekran kartlı hazır sistem kaldı mı bilemiyorum.

Hocam bir sorum daha olacakdı şimdi ben i3 10100F RX 550'li sistem toplayacağım ya ben onun yerine APU sistem topladam mesela 5600Gli bir sistem toplasam 32 GB RAM'ı olsa ekran kartlı sistemden daha fazla FPS alır mıyım?

Son düzenleme:
Tamamdır.

Hocam bir sorum daha olacakdı şimdi ben i3 10100F RX 550'li sistem toplayacağım ya ben onun yerine APU sistem topladam mesela 5600GLI bir sistem toplasam 32 GB RAM'ı olsa ekran kartlı sistemden daha fazla FPS alır mıyım?

O kadar hakim değilim ama RX550'ye para vermek yerine 5600G almak daha mantıklı boşa para verme o ekran kartına.

Geri
Yukarı