Ryzen 5 1600 sistem mavi ekran hatası

elmas_feyzi

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Apacher Panther 16 Gb DDR4 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
Silicon Power Ace 256Gb
Bilgisayarımı kullanırken dondu ve mavi ekran hatası aldım 2-3 kere sonra yeniden başlatıldığında da boot devıce and press a key yazıyordu ben de format attım. Ama hata hala devam etmektedir. Minidump dosyalarımı ekleyecektim ama bulamadım yerel disk C klasörünün içinde yoktu. Bende mavi ekran hatası verince SSD'lerin biri veya RAM'lerin bozuk olduğunu düşünerek test yaptım test sonuçları verdiğim linkte ve aldığım hatalar da orada bakıp yardımcı olabilir misiniz?
Ryzen 5 1600 12nm.
MSI A320M-A Pro.
ASUS GTX 1650S.
Apacer Panther DDR4 16 GB 3200MHz.
Silicon Power ace 256 GB SSD.
Crucial 240GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi minidump dosyası paylaşmanız lazım. Ancak öyle daha ayrıntılı inceleme sağlanabilir. Rehber linki bırakıyorum.

Critical_process_died
Kernel_data_inpage_error

Resim atmışsınız sadece oradan bakarak bu 2 hata kodunu görüyoruz. Üstteki hata koduna windows demiş ki Yerleşik Windows kritik sistem hizmetleri, csrss.exe, wininit.exe, logonui.exe, smss.exe, services.exe, conhost.exe ve winlogon.exe'yi içerir.
Bunlardan birisi açılırken veya çalışmaya başlarken hata almışsınız.

Alttaki hata kodu içinse Windows bize disk veya Ramlerde sorun olabileceğini ya da anakartta sıkıntı olabileceğini söylemiş. Virüsten de kaynaklanabildiğini belirtmiş. Disk ve RAM testi yaptığınız için bunları geçiyorum. Anakart belki hata olabilir. Öyleyse onarım gerekir. Çünkü sanki boot cihazı seçin okuyamadım gibi bir foto var. Fotoğraf net olmadığı için tam okuyamadım bende. Ama diğer şeylere odaklanalım şimdilik.

Bilgisayarınız açıkken cmd yi yönetici çalıştırıp aşağıdaki kodu yapıştırın ve bitmesini bekleyin.
SFC /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Bittiğinde yeniden başlatın. Sistem açıldığında sorun devam ediyorsa bir virüs programı kurup bilgisayarınızı tarayın.

İşlem bittiğinde virüs çıkarsa silin.

Sorununuz devam ediyorsa birkaç tane minidump dosyası biriktirip atın.

Şimdi minidump dosyası paylaşmanız lazım. Ancak öyle daha ayrıntılı inceleme sağlanabilir. Rehber linki bırakıyorum.

CRITICAL_PROCESS_DIED
KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

Resim atmışsınız sadece oradan bakarak bu 2 hata kodunu görüyoruz. Üstteki hata koduna Windows demiş ki yerleşik Windows kritik sistem hizmetleri, csrss.exe, wininit.exe, logonui.exe, smss.exe, services.exe, conhost.exe ve winlogon.exe'yi içerir.

Alttaki hata kodu içinse Windows bize disk veya RAM'lerde sorun olabileceğini ya da anakartta sıkıntı olabileceğini söylemiş. Virüsten de kaynaklanabildiğini belirtmiş. Disk ve RAM testi yaptığınız için bunları geçiyorum. Anakart belki hata olabilir. Öyleyse onarım gerekir. Çünkü sanki boot cihazı seçin okuyamadım gibi bir fotoğraf var. Fotoğraf net olmadığı için tam okuyamadım bende. Ama diğer şeylere odaklanalım şimdilik.

Bilgisayarınız açıkken CMD'yi yönetici çalıştırıp aşağıdaki kodu yapıştırın ve bitmesini bekleyin.
SFC /scannow
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth

Bittiğinde yeniden başlatın. Sistem açıldığında sorun devam ediyorsa bir virüs programı kurup bilgisayarınızı tarayın.

Minidump dosyalarım bu kla.

CRITICAL_PROCESS_DIED
KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

Resim atmışsınız sadece oradan bakarak bu 2 hata kodunu görüyoruz. Üstteki hata koduna Windows demiş ki yerleşik Windows kritik sistem hizmetleri, csrss.exe, wininit.exe, logonui.exe, smss.exe, services.exe, conhost.exe ve winlogon.exe'yi içerir.

Alttaki hata kodu içinse Windows bize disk veya RAM'lerde sorun olabileceğini ya da anakartta sıkıntı olabileceğini söylemiş. Virüsten de kaynaklanabildiğini belirtmiş. Disk ve RAM testi yaptığınız için bunları geçiyorum. Anakart belki hata olabilir. Öyleyse onarım gerekir. Çünkü sanki boot cihazı seçin okuyamadım gibi bir fotoğraf var. Fotoğraf net olmadığı için tam okuyamadım bende. Ama diğer şeylere odaklanalım şimdilik.

Bilgisayarınız açıkken CMD'yi yönetici çalıştırıp aşağıdaki kodu yapıştırın ve bitmesini bekleyin.
SFC /scannow

CMD de verdiğin ilk komutu çalıştırdım daha sonra ikincisi de çalıştırdım ve yüzde yüz olunca yeniden başlattım 30 dakikadır güncelleştirmeler devam ediyor. Lütfen bilgisayarınızı açık tutun. Yerinde kaldı.

CRITICAL_PROCESS_DIED
KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

SFC /scannow

Altta bıraktığım görsel SSD'ye yaptığım test hearth kısmına bakmayı unutmuşum bende bunu görünce SSD'yi garantiye gönderdim diğer SSD ile şu anlık kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 1AA9C3CA-256A-474B-9C37-B35A15D35EA1.jpeg
    1AA9C3CA-256A-474B-9C37-B35A15D35EA1.jpeg
    137,7 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Geri
Yukarı