Ryzen 5 1600 Sistem Monitöre Görüntü Gelmemesi

Daha fazla  
Monitörüme ekran kartlı ya da ekran kartsız hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Portların hepsini denedim (DVI-HDMI-VGA) hiçbir şekilde görüntü yok. Ekran kartımda sıkıntı yok, eski anakartımda çalışıyor hâlâ. Anakartımı, RAM'imi ve işlemcimi değiştirdim.

MSI B350M Gaming Pro - Ryzen 5 1600 - Kingson 8 GB 2400 MHz RAM aldım yeni.
Parçalar bugün geldi monte ettim ama dediğim sıkıntıyı alıyorum, kasada herhangi bir bip sesi falan yok. Sıkıntı nedir acaba?

Ryzenlerde dahili GPU bulunmuyor o yüzden ekran kartsız görüntü alamazsın. Ekran kartını taktığında görüntü gelmiyorsa bilgisayara reset atıp yeniden dene, geçen gün aynısı bende oldu reset atınca düzeldi.

Sorununuz anakartta aynısı benim de başıma gelmişti. Servise yolladım, şu an servis kağıdı yakınımda değil bakamıyorum fakat herhalde BIOS sıfırlamışlardı diye hatırlıyorum.

Sorun çözüldü, anakarta bios güncellemesi yapılması gerekiyormuş. Bilgisayarcıda falan yaptırman garantiyi bozar dediler bu yüzden aldığım yere göndereceğim ve onların yapmasını isteyeceğim.

Ryzenlerde dahili GPU bulunmuyor o yüzden ekran kartsız görüntü alamazsın. Ekran kartını taktığında görüntü gelmiyorsa bilgisayara reset atıp yeniden dene, geçen gün aynısı bende oldu reset atınca düzeldi.
Ekran kartını takmadan da bios ekranı açılıyor. Fakat bende o da gelmemişti. Neyseki sorun bios güncellemesiymiş

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı