Ryzen 5 1600 sistem toplama

sapocelo

Kilopat
Daha fazla  
2500 TL gibi kısıtlı bir bütçem var. Aklımda bu bütçe ile ekran kartsız bir sistem toplayıp ileride özellikle 2000 serileri tam netleşince kart takmayı düşünüyorum. Şu an kullandığım laptop beni bu süre boyunca idare edecektir. TL zaman içinde artar azalır, açıkçası hiçbir fikrim olmadığı için elimdeki kasa için olan parayı böyle değerlendirme kararı aldım. Sizce mantıklı mı? Aklımdaki sistemi belirteceğim düşünce ve önerilerinizi bekliyorum.
  • İşlemci: AMD Ryzen R5 1600 1100 TL
  • Anakart: Asrock AB350M Socket AM4, DDR4 3200+ Mhz (OC): 552 TL
  • RAM: Crucial 8GB 2666MHz DDR4 585 TL
  • Kasa: DeepCool Tesseract Midtower 100TL (2. el forumdan)
  • PSU: Huntkey 700W 80+ 160 TL (2. el forumdan)
HDD bende var. RAM 2. el alabilirim. Bunun dışında. SSD ve +8 GB RAM sisteme sonradan elbette eklemeyi düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Sizce ilerde ekran kartı dahil hepsini birden mi toplamalıyım, yoksa şu anki düşüncem mantık mı? İyi Sosyal'ler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 1600'de dahili gpu yok.Ryzen 5 2400g'de var.APU sistem yapacaksanız kesinlikle dual channel yapmalısınız.R5 2400G APU Memory Benchmarks & Single vs. Dual-Channel.Bu videoyu izlerseniz arada ki farkı daha iyi anlarsınız.Bir de 4 ram slotu olan bir anakart bulmanız ileride geliştirmeniz için iyi olabilir.

Eski kasada GT 730 var onu takarım. Dediğim gibi laptop ile ekran kartı alana kadar idare edebilirim. Ben sadece doların ne olacağı belli değil iken elimdeki parayı tutsam mı, yoksa kullansam mı? Onun çelişkisi içerisindeyim. Ha kullan diyorsanız. APU sisteme laptop olduğu için gerek görmüyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı