Ryzen 5 1600 sistem vs Ryzen 5 3400G sistem

Dark Blade

Centipat
Arkadaşlar, sistem almayı düşünüyorum da pek karar vermedim F/P olması daha iyi olur. Şu iki sistemi düşünüyorum;
Ryzen 5 1600.
RX560 4 GB.
8 GB RAM.
480GB SSD.
Yoksa bu sistem yerine;
Ryzen 5 3400G.
16 GB RAM (8+8)
480GB SSD alsam hem fiyattan tasarruf etmiş hem de performansta önceki sisteme yaklaşabilir miyim? APU sistemde daha sonradan daha iyi bir ekran kartı takabilme olanağım da var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tartışmasız. APU sistemler fiyatına göre iyi fakat ekran kartlı sistemlerin hala yanına yaklaşabilecek seviyede değil. İlk önerdiğiniz sistem kesinlikle daha iyi. Bunu bir APU kullanıcısı olarak söylüyorum. Performansı Fiyatına göre iyi ama en yakın zamanda ekran kartı almayı düşünüyorum.

Tartışmasız. APU sistemler fiyatına göre iyi fakat ekran kartlı sistemlerin hala yanına yaklaşabilecek seviyede değil. İlk önerdiğiniz sistem kesinlikle daha iyi. Bunu bir APU kullanıcısı olarak söylüyorum. Performansı Fiyatına göre iyi ama en yakın zamanda ekran kartı almayı düşünüyorum.
Sizce beni birkaç ay idare eder mi yani Lol Cs:Go gibi rekabetçi oyunları kesin oynatır ama hani biraz daha iyi sistem isteyen oyunları oynatır mı? Daha sonra kendim ekran kartı eklemesi yapabilirim yeter ki şu anlık idare etsin

Sizce beni birkaç ay idare eder mi yani LoL CS:GO gibi rekabetçi oyunları kesin oynatır ama hani biraz daha iyi sistem isteyen oyunları oynatır mı? Daha sonra kendim ekran kartı eklemesi yapabilirim yeter ki şu anlık idare etsin

R3 2200G ile Witcher 3 de 720p Low da 30 FPS altına düştüğüm bile oluyor grafikler zaten aşağı çekince rezalet. LoL CS:GO'da işini görür ama güncel oyunlarda biraz üzer. 2x8 3000 MHz ile kullandığım halde aldığım sonuçlar bunlar.

R3 2200G ile Witcher 3 de 720p Low da 30 FPS altına düştüğüm bile oluyor grafikler zaten aşağı çekince rezalet. LoL CS:GO'da işini görür ama güncel oyunlarda biraz üzer. 2x8 3000 MHz ile kullandığım halde aldığım sonuçlar bunlar.
Anladım teşekkürler ozaman ekran kartlı pc almak şu anlık daha mantıklı zamanın yoksa,varsa da APU almak.

Yeni konular

Geri
Yukarı