Ryzen 5 1600 sistemde FPS düşüşü

canymn

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, iyi forumlar. Yaklaşık bir ay önce yeni PC dizdim fakat driverlerim güncel olmasına rağmen masaüstünde ve sitelerde gezinirken mouse saniyelik takılıyor ve oyun içerisinde de bu problem devam ediyor. Bazen oluyor, bazen olmuyor fakat olduğu zaman özellikle oyun içerisinde anlık droplar yaşıyorum. Bu droplar yaşanırken takılıyor aynı zamanda FPS saniyelik düşüyor.

Windows 10 Pro 64 Bit kuruluydu, Home mimarisine değiştirip format attım. Olmadı. SSD yerine hard disk değiştirdim, yine düzelmedi. Bana bu problemi çözmemde yardımcı olacak birisi varsa şimdiden çok teşekkür ediyorum. Forumda oyun modunu kapatın diyorlardı, kapattım. Fakat yine aynı devam ediyor. İnternette şu videoyla karşılaştım fakat uygulamaya korkuyorum. İyi forumlar hayırlı ramazanlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemim şu şekilde:
Monitör: ViewSonic XG2401 144Hz 1ms DP kablosu ile bağlı.
AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor 3.20 GHz.
8 GB RAM 3200 MHz sanırsam, sistem modeli ms-7C51.
Ekran kartı: RX550.
Kingston 240GB SSD.
BIOS 1.30.
DirectX 12.

Yeni bilgisayarı, bilgisayarcıya bırakmak istemiyorum.

Öncelikle herkese merhaba, iyi forumlar. Yaklaşık bir ay önce yeni PC dizdim fakat driverlerim güncel olmasına rağmen masaüstünde ve sitelerde gezinirken mouse saniyelik takılıyor ve oyun içerisinde de bu problem devam ediyor. Bazen oluyor, bazen olmuyor fakat olduğu zaman özellikle oyun içerisinde anlık droplar yaşıyorum. Bu droplar yaşanırken takılıyor aynı zamanda FPS saniyelik düşüyor.

Windows 10 Pro 64 Bit kuruluydu, Home mimarisine değiştirip format attım. Olmadı. SSD yerine hard disk değiştirdim, yine düzelmedi. Bana bu problemi çözmemde yardımcı olacak birisi varsa şimdiden çok teşekkür ediyorum. Forumda oyun modunu kapatın diyorlardı, kapattım. Fakat yine aynı devam ediyor. İnternette şu videoyla karşılaştım fakat uygulamaya korkuyorum. İyi forumlar hayırlı ramazanlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemim şu şekilde:
Monitör: ViewSonic XG2401 144Hz 1ms DP kablosu ile bağlı.
AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor 3.20 GHz.
8 GB RAM 3200 MHz sanırsam, sistem modeli ms-7C51.
Ekran kartı: RX550.
Kingston 240GB SSD.
BIOS 1.30.
DirectX 12.

Yeni bilgisayarı, bilgisayarcıya bırakmak istemiyorum.
Bilgisayar TurboX mi?

Oyuna optimizasyonu yapıp oyuna uygun RAM verecektir. Denenebilir.
i3 2330M'ye sahip 2010'dan kalma bilgisayarımda da 7-8 ay önce kullanıyordum, verdiği maksimum RAM miktarı 100 MB, zaten kullanılmayan şeylerin önbelleğini siliyor, mesela Search Bar o zaman kullanılmıyorsa siliyor, ancak tekrar girdiğimde yine doluyor. Hesaplama tekrar yapıldığı için de yavaşlıyor. Denenebilir ancak sonuç vermeyeceği açık.

Ekranı 144Hz olarak mı kullanıyorsun?
@canymn
Merhaba evet 144 hz olarak kullanıyorum
Konu sahibi oyun sırasında kaç GB RAM kullanılıyor.
Merhabalar, ilginiz için teşekkür ederim tek slot 8gb ram kullanıyorum
Bilgisayar TurboX mi?
Malesef TurboX un ne olduğunu bilmiyorum sanırım değil
Hocam tek slot 8 GB RAM yetmez, en az çift slot 16 GB RAM yeterlidir.
ama hiçbir iş yapmıyorum oynadığım oyun sadece cs 1.6 masaüstünde ve sitelerde gezinirken de hep oluyor. yine de 16gb ram mi gerekiyor

Hocam o zaman sorun başka parçada, RAM yeterli.
CS1.6 ütüde bile çalışıyor :D.
Ekran kartı sürücülerini ne ile kuruyorsun?
Kaspersky Free ile tarama yapar mısın?
Ekran kartı driverini sitesinden indirdim rx550 için olanı.
kaspersky ile tarama yapmam muhtemelen bir sonuç vermeyecek çünkü format attım başka harddiskte denedim yine de problem aynı
Beni bu illet problemden kurtacak birisi yok mu gerçekten oyundan ve bilgisayardan soğudum.
yeni bilgisayarda yaşadığım şeye bakın kafayı yememek elde değil

Bir eski sürücüyü denesen.
eski sürücü derken tam olarak anlayamadım malesef
Lütfen biri yardım etsin oyun zevkim sıfıra indi neredeyse odaklanamıyorum bilgisayarcıya götürdüm format atıldı fakat yine düzelmedi anlamıyorum problem tam olarak ne yardım edin lütfen
yardım edecek kimse yok mu? çok çaresiz kaldım hala düzelmedi problem
Konu sahibi oyun sırasında kaç GB RAM kullanılıyor.
merhaba her şey kapalıyken ram %50 civarında çalışıyor oyun esnasında bakma fırsatım olmadı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı