Ryzen 5 1600 Sistemin Ederi Nedir?

Bütçe
4000
Fiyat olarak şu an görünen AMD oluyor ama Intel fiyatları düşürürse çoğu kişi gene Intel diyecektir.
( AMD 7 nm geçmeden önce ) şimdi ise Intel 10. nesil Hyper thearding özelliğini koydu ama TDP'leri yüksek olmuş.

FX işlemcilerini kastediyorsan evet çok ısınıyor fakat ben yeni nesil AMD işlemcilerinden bahsediyorum. Eski Nesil'lerden bahsetmiyorum, yeni nesilde Intel PC toplanmaz çünkü yeni nesil AMD CPU'ları Intel'den açık ara daha performanslı ve fiyatı daya uygun. Bu kadar basit.

Senin yaptığın sadece fanboyluk gibi geliyor ama hayırlısı. Bakalım konu nerelere gidecek. Evet mantıklı bir cevap veremediğine göre fanboy olduğun anlaşılıyor. Hadi köyüne geri dön, yarım yamalak Intel fanboyluğuna da devam et :)

Bu arada boşu boşuna konuşmuş olmayayım, buyurun :) 1000 TL daha az vererek i7 8700K ile aynı performansı alabiliyorum. Hatta render kısmında çok daha iyi performans alabiliyorum. Hala Intel'i destekliyor musun merak ediyorum :) bir şey daha eklemek isterim Intel 7. nesil işlemcisinde bile 4 çekirdek kullanıyor yani düşünün, üretim konusunda ne kadar cimri ve para göz olduklarını bir düşünün. AMD çift çekirdeğe geçmese Intel 1 çekirdekte kalırdı bile o kadar diyorum. Yine 64 Bit patentini AMD'den satın alan yine Intel :D herneyse, ağır eleştirmiş olabilirim ama benim düşüncem böyle yapmacık veya farklı bir şey de yazmadım. Aklımdan ne geçiyorsa onu yazıyorum. Fiyatlar ve performanslar ortada, bana başka bir şey demek düşmüyor görüyorsunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne alakası var sadece çok nadir giriyorum LGS'ye hazırlanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı