Ryzen 5 1600 stok fanı hızlı çalışıyor

canismajor

Decapat
Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak öncelikle soğutma işinden pek anlamam, birkaç gündür CPU sıcaklığı gözle görülür biçimde arttı, stok fanı da sürekli yüksek devirde çalışmaya başladı. Sesten dolayı biraz rahatsız oluyorum. Kasanın önünde bir adet, arkasında ise bir adet egzoz fanı var. Birkaç gündür havalar bayağı ısındı o yüzden olduğunu düşünüyorum ama yine de sormak istedim. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Boştaki değerleri aşağıya atıyorum.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 12nm six Core Processor.
Anakart: ASRock B450-HDV r 4.0.
Ekran kartı: Galax GeForce 1660S.
Kasa: Aerocool shard RGB Full aCrylic midi Tower.

ew.png

Dostum havalardandır. Kasamda ekran kartı ve işlemci fanı hariç-ben de stok fan kullanıyorum Ryzen'ın- 2 fan daha mevcut. Bannerlord'da normalde 1000 kişilik savaşta maks 66 dereceyi görüyorken işlemci ve ekran kartı, şu an 73 dereceyi görüp çıktım oyundan. İşlemci Ryzen 5 1600AF, ekran kartı MSI GTX1660S. Antalya'da böyle maalesef.

Dostum havalardandır. Kasamda ekran kartı ve işlemci fanı hariç-ben de stok fan kullanıyorum Ryzen'ın- 2 fan daha mevcut. Bannerlord'da normalde 1000 kişilik savaşta maks 66 dereceyi görüyorken işlemci ve ekran kartı, şu an 73 dereceyi görüp çıktım oyundan. İşlemci Ryzen 5 1600AF, ekran kartı MSI GTX1660S. Antalya'da böyle maalesef.
Şu an hiçbir şey yapmıyorum sıcaklık 51 52 derecelerde geziyor bu da canımı sıkıyor.Ne yapacağız böyle sıcaklarda dostum hele ki antalya gibi bir yerde nem de çok fazla.Parçalara bile zarar verebilir.

Şu an hiçbir şey yapmıyorum sıcaklık 51 52 derecelerde geziyor bu da canımı sıkıyor.Ne yapacağız böyle sıcaklarda dostum hele ki antalya gibi bir yerde nem de çok fazla.Parçalara bile zarar verebilir.
Valla bro evet öyle, yapacak bir şey yok. Bende de hiçbir şey açık değilken işlemci 52, gpu 49-53 derece arası gidip geliyor.

Geri
Yukarı