Ryzen 5 1600 Stok Soğutucu Overclocka Yeter mi?

Evet hocam o 4.00 ghz da çalışan hali idi 30 dakikalık bir stabilite testi yapmıştım fakat şimdi auto ya aldım 3.20 ghz da boş yere ömrü gitsin istemedim
Bende de Ryzen 5 1600 işlemci bulunuyor hala aynı şekilde OC. şekilde kullanıyor musunuz? Ve şu ana kadar bir sıkıntı yaşattı mı size. Anakart ile RAM imiz de aynı baktığıma göre imzanıza.

Bende de Ryzen 5 1600 işlemci bulunuyor hala aynı şekilde OC. şekilde kullanıyor musunuz? Ve şu ana kadar bir sıkıntı yaşattı mı size. Anakart ile RAM imiz de aynı baktığıma göre imzanıza.
Ya ömrü kısalıyor dediler bana bende gerek yok dedim 3.40 GHZ da çalıştırmaya başladım :)

İşlemci de darboğaz veya performans sıkıntısı olmadan OC. yapmamak daha doğru olur benim için de o zaman:) İnternette 4.00 GHZ seviyelerine çıkardıklarını görünce yaza doğru sıvı soğutma alıp denemek istemiştim. Şimdi siz stok fan ile deneyince bir an aklıma takıldı. Siz de anakart konusunda bir sıkıntı var mı? Sosyal de bazı konularda B350 Tomahawk anakartın bozulduğu ile ilgili mesajlar gördüm ben de şu anlık bir sıkıntı yok fakat OC. yapınca bir sıkıntı çıkarır mı diye takıldı kafama. Siz OC. yaptığınızda herhangi bir stabilite sorunu oldu mu? Biraz fazla oldu fakat merak ettiğim ve çok ayrıntılı bilmediğim için sizi bulmuşken sorayım dedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı