Ryzen 5 1600 ve GTX 1070 sistem toplama

KyleReese

Hectopat
Ben 5600 TL bütçe ile bir sistem satın alacağım. Kendi araştırmalarıma göre sistem topladım, bu sistemi aşağıda vereceğim. Sizden istediğim öncelikle topladığım sistemde bir sıkıntı olup olmadığı ve şu parçayı alırsan daha iyi verim alabilirsin diyeceğiniz bir nokta varsa bunları belirtmeniz. Şimdiden teşekkür ediyorum, iyi günler diliyorum.

Screenshot_2017-11-22-10-15-44.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz uygun lakin ben olsam 1600x alırdım. Çünkü fiyat olarak devasa fark yok ve daha hızlı hem 1800x in kırpılmış versiyonu benim tavsiyem bu olabilir.

1600x alacağına da 1700 alabilir. 1600x'de soğutucu yok. Ekstra masraf yapmak zorundasınız. O masrafla birlikte 1700 fiyatına denk gelir. Ayrıca 1800x'in kırpılmış versiyonu değil, 1600'ün hız aşırtılmış versiyonudur 1600x.

1600x alacağına da 1700 alabilir. 1600x'de soğutucu yok. Ekstra masraf yapmak zorundasınız. O masrafla birlikte 1700 fiyatına denk gelir. Ayrıca 1800x'in kırpılmış versiyonu değil, 1600'ün hız aşırtılmış versiyonudur 1600x.
1800x in kırpılmış versiyonu olduğunu technopat 1600x incelemesinde söylenmişti o yüzden söyledim ama temelde dediğiniz doğru.

Seçtiğiniz ekran kartı ile birlikte, kalan bileşenleri iyi bir fiyat araştırması ile alın. Nanokatalog, itopya, hepsiburada vb. sitelerden toparlayabilirsiniz. Örneğin Sinerji'den toparladığınızda daha iyi bir anakart ve daha iyi bir SSD alabiliyorsunuz. Tavsiyem kara cuma varken bu cuma günü toparlayın bilgisayarınızı. Belki aynı paraya GTX1080 bile takabilirsiniz.

Sisteminiz uygun lakin ben olsam 1600x alırdım. Çünkü fiyat olarak devasa fark yok ve daha hızlı hem 1800x in kırpılmış versiyonu benim tavsiyem bu olabilir.
Öncelikle tavsiyeniz için teşekkürler. Bende bu konuda düşünmüştüm fakat arkadaşımızında söylediği gibi işlemci soğutucusu ile gerçekten bütçemi çok aşıyor bu yüzden Ryzen 5 1600'de karar kılmıştım.

Özellikle belirtmediğinize göre oyun için kullanılacak. Bende 1600 kullanıyorum oyunlarda %35 kullanımı anca görüyorum sıcaklığıda gayet iyi durumda. Sistem iyi dizilmiş.

Seçtiğiniz ekran kartı ile birlikte, kalan bileşenleri iyi bir fiyat araştırması ile alın. Nanokatalog, itopya, hepsiburada vb. sitelerden toparlayabilirsiniz. Örneğin Sinerji'den toparladığınızda daha iyi bir anakart ve daha iyi bir SSD alabiliyorsunuz. Tavsiyem kara cuma varken bu cuma günü toparlayın bilgisayarınızı. Belki aynı paraya GTX1080 bile takabilirsiniz.
Bu benim için daha iyi olur elbette tavsiyelerinize uyacağım. Teşekkürler.[emoji1]

Öncelikle tavsiyeniz için teşekkürler. Bende bu konuda düşünmüştüm fakat arkadaşımızında söylediği gibi işlemci soğutucusu ile gerçekten bütçemi çok aşıyor bu yüzden Ryzen 5 1600'de karar kılmıştım.
Kara cuma da sistemi alırsanız aşağı yukarı aynı fiyata geleceğini düşünmekteyim
.Cooler Master MasterLiquid Lite 120 (Su soğutma) AM4 Fiyatı ben de bu soğutucuyu almayı düşünüyorum.
G4400 o zaman 8700K'nın kırpılmış versiyonu olmuyor mu?
O konuda malesef bir bilgim yok .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı