Ryzen 5 1600 ve GTX 1070 Ti sistem oyunlarda düşük FPS sorunu

kperson

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı yaklaşık 2 ay önce topladım ve oyunlarda düşük FPS alıyorum. Ayrıca FPS düşmeleri sırasında GPU kullanımı aşırı derecede düşüyor. Borderlands gibi bir oyunda bile 45 FPS alıyorum. MSI Afterburner programı ile bazı ekran alıntıları aldım ve bunları sizinle paylaşmak istiyorum. Sistemim şu şekilde;
  • AMD Ryzen 5 1600 14nm Technology
  • EVGA GTX1070 Ti Black Edition SC
  • CORSAIR 8GB Single Channel 2400 mhz RAM
  • B350 TOMAHAWK Anakart
  • 120 GB SanDisk SSD PLUS 120 GB
  • 500GB Seagate ST500DM002-1BD142 (SATA )
  • CORSAİR VS650 650W PSU
  • SAMSUNG S22F350 EKRAN (1080P 60 Hz)
Yardımlarınızı rica ediyorum.

365884365885365886365887

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum anladigim kadariyla ram 2400mhz de bile calismiyor attigin cpuz fotosuna gore, ilk olarak vsync kullaniyorsan onu kapat ve grafik ayarlarini fulle , ve dah once denildigi gibi 3000mhz cift kanal ramler almalisin amd de ram hizinin etkisi yuksek ve fark edersin 16gb rame gecince ram kullanimi oyunlarda 8gb yuksek ihtimallengecer ,eger sonra format falanda at gereksiz yazilim yuklemeden sadece oyun yukleyip dene gene cozulmez ise donanimsal bir sorun vardir

Arkadaşlar sorun sanırım ramlerden kaynaklı msi'ın sitesine girdim ve anakartım için uyumlu olan ramleri araştırdım fakat hiçbirini internet üzerinde bulamadım. Daha doğrusu hep yurtdışı kaynaklı siteler çıktı. Önerebileceğiniz dual channel ram var mıdır ? Bütçem 1300 lira civarı.

Ramler bir miktar rahatlatır biraz da oc yaparak rahatlatabilirsiniz sistemi ve ram olarak gskil rgb olan bu ramleri öneririm
Vatanda bulunduğunuz bölgedeki mağazada olmayabilir. O yüzden birde bu link teki var

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı