Ryzen 5 1600 ve GTX 1070 Ti sisteme PSU önerisi

Ali Rıza09

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Isparta
Aşağıda yazmış olduğum sistem için kaliteli bir PSU bakıyorum. Aklımda birkaç tane var ama sizin de önerinizi almadan olmaz. Bütçe maksimum 450 TL.

Güç kaynağı denilince aklıma ilk gelen buram buram kalite kokan Evga ve Seasonic geliyor. Öneriniz varsa bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evga’da olabilir fakat sana farklı bir öneride bulunayım. Seasonic S12II 620W gerçekten sessiz ve verimli kaliteli bir PSU’dur kendileri :)
Zaten aklımda o iki seçenek çarpışıyor ikisinininde linkini koymuştum.Evga'nın 30W artısı var ve Evga 12V kanalından 648W veriyor.İkiside oldukca kaliteli güç kaynakları aşırı kararsızım.Daha iyisi varsa bu fiyata öneri alalım

PSU'ların tek ölçüsü 80+ sertifikası değil. PSU'nun kalitesini anlamak için incelemek gerekiyor. Her PSU'yu alıp inceleyemeyeceğim için ben şu listeyi temel alıyorum: PSU Tier List Updated
Bana göre en doğrusu bu. Sisteminize tüm gücü PSU verir. Sistemi güçlü PSU'ya emanet etmek gerek. Bu nedenle RMx serisini BQ yerine tercih etmek daha doğru.

PSU'ların tek ölçüsü 80+ sertifikası değil. PSU'nun kalitesini anlamak için incelemek gerekiyor. Her PSU'yu alıp inceleyemeyeceğim için ben şu listeyi temel alıyorum: PSU Tier List Updated
Bana göre en doğrusu bu. Sisteminize tüm gücü PSU verir. Sistemi güçlü PSU'ya emanet etmek gerek. Bu nedenle RMx serisini BQ yerine tercih etmek daha doğru.
+80'den kastım biri bronz sertifikalı biri gold kullanıyor avantajlarından bir tanesi bu yanlış anlaşıldıysam pardon.Öneriniz için teşekkür ederim bugünde son kez daha araştırırım öneri gelmezse daha yarın dediğiniz PSU alma düşüncesindeyim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı