Ryzen 5 1600 ve GTX 1660 Darboğaz Yapar mı?

hower

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yakın bir zamanda yeni bir bilgisayar toplayacağım. Bu toplayacağım bilgisayarda GTX 1660 ekran kartını Ryzen 5 1600 işlemci ile kullansam darboğaz sıkıntısı çeker miyim? Bu konulardan anlayan arkadaşlarım yardımcı olurlarsa sevinirim.

Çoğu oyunda yapmayacaktır. En fazla %5-8 arasında darboğaz oluşur ama o kadarın da sorun yaratacağını sanmıyorum.

Bu konuda elinizde bir veri varsa paylaşın lütfen bende aynı sistemi düşünüyorum %5-8 azımsanacak bir oran değil kanımca öyle bir oran varsa bir düşük ekran kartı almak ya da işlemciyi 1 tık arttırmak daha mantıklı.

R5 1600 12NM şu an R5 2600 ile aynı güçte neredeyse,darboğaz yapmaz bir süre sizi götürür ben şu an 1650 SUPER R5 1600 sistem kullanıyorum hiç bir şekilde darboğaz söz konusu olmadı.

Bu konuda elinizde bir veri varsa paylaşın lütfen.

Buyurun:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı