Ryzen 5 1600 ve GTX 1660 Ti sistem toplama

Emrep46

Hectopat
AMD Ryzen 5 1600'lü sistem toplamak istiyorum kafamdaki parçaları az çok netleştirdim. Sizce aşağıdaki sistem parçaları ile arasında herhangi bir UYUMSUZLUK durumu söz konusu olur mu?
  • Kasa: MSI MAG PYLON (Mevcut)
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
  • İşlemci Soğutucusu: AMD WRAİT Max (Mevcut)
  • Anakart: MSI B450 Tomahawk Max DDR4 4133 MHz AM4 SOKET
  • RAM: Adata XGP SPECTRİX 3000 MHz 2x8 GB 16 GB RGB
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1660 Tİ (Değişebilir)
  • HDD: WD 7200 RP 1 TB
  • SSD: TOSHİBA TR200 480 GB 555/540 MB
  • Güç Kaynağı: Corsair 550W
Toplamayı düşündüğüm sistem budur. Sizce sistem parçaları arasında herhangi bir çakışma veya uyumsuzluk gibi bir durum söz konusu olur mu? Acil düşüncelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Allah'a emanet olun. :)

Bütçeniz tam olarak ne kadar belirtirseniz daha iyisini dizebiliriz.
Merhabalar
4.000 TL ye yakın olarak düşünebiliriz fakat 4.000 geçemeyiz :)
Bütçeniz tam olarak ne kadar belirtirseniz daha iyisini dizebiliriz.
ürünleri aldığım zaman çakışma felan olur mu onun korkusu var az biraz araştırarak yukarıdaki sistemi planladım. Yardımcı olursanız veya size göre tam olarak hangi parçaları almam gerekir yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim şimdiden . :)

Merhabalar
4.000 TL ye yakın olarak düşünebiliriz fakat 4.000 geçemeyiz :)

ürünleri aldığım zaman çakışma felan olur mu onun korkusu var az biraz araştırarak yukarıdaki sistemi planladım. Yardımcı olursanız veya size göre tam olarak hangi parçaları almam gerekir yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim şimdiden . :)
SSD'yi 480 GB yapıp attığım sistemi almanızı öneririm.

SSD'yi 480 GB yapıp attığım sistemi almanızı öneririm.
Ben sistemimde RGB ışıklandırma olmasını istiyorum. o yüzden msi mystic light den ödün vermek istemiyorum. msi mystic light destekli bir öneriniz olur mu ? çünkü benim hazırladığım msi mystic light ile uyumlu sanki.
Sistem gayet iyi ancak, Ryzen 5 1600'ün B2 olmasına dikkat edin(Nedeni ise Ryzen 5 2600 ile aynı olması).
bakıp döneceğim. :)

Ben sistemimde RGB ışıklandırma olmasını istiyorum. o yüzden msi mystic light den ödün vermek istemiyorum. msi mystic light destekli bir öneriniz olur mu ? çünkü benim hazırladığım msi mystic light ile uyumlu sanki.

bakıp döneceğim. :)
Dostum ışık işini boşver parayı git sisteme yatır ışığı 20 tl lık led şeritle halledersin ama ekran kartını yada sistemdeki herhangi bir değişkliği yapması sana daha pahalıya patlar.

Dostum ışık işini boşver parayı git sisteme yatır ışığı 20 tl lık led şeritle halledersin ama ekran kartını yada sistemdeki herhangi bir değişkliği yapması sana daha pahalıya patlar.
Haklısınız ama zevk meselesi sizden ricam yukarıda benim planlamış olduğum sistem sizce de uyumlu mudur bir proplem olur mu parçalar arasında
Sistem gayet iyi ancak, Ryzen 5 1600'ün B2 olmasına dikkat edin(Nedeni ise Ryzen 5 2600 ile aynı olması).
Amd ryzen 5 1600 ün B2 Olması iyi mi kötü mü

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı