Ryzen 5 1600 ve MSI GTX 1060 sisteme anakart önerisi

Jackdawn

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba beyler 4.500 liram var Ryzen 5 1600 ve MSI GTX 1060 6GB Modelinden almak istiyorum fakat anakart konusunda çok seçenek var ne alsam diye çok acayip kararsızım çoğunluk ''Gigabyte'' diyor fakat ben çok şüpheciyim bu konuda MSI Gaming Pro Carbon düşünüyorum şu anlık Asus'ta olabilir daha overclock düşünmüyorum. Sağlam, uzun ömürlü, sıkıntı çıkarmayacak güzel güçlü performans olacak bir anakart önerebilir misiniz? Anakarta ayırabileceğim bütçe max 650 TL Not : Çoğunluk oyun oynayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu sistemi aldim bugün 32 gb 2400mhz ram, r5 1600 var anakart olarak asus rog strix b350-f gaming anakart aldim baya güzel ledi felan var 3 tane ekran kartı slotu var yani güzel bi anakart. Yinede uzmanlar ne der bilemem
1504982155080.jpg

MSI markasını beğeniyor olabilirsiniz. Fakat Ryzen serisinde MSI marka anakartlar stabil çalışmıyor. Sorun çıkarabiliyor. Gigabyte Ryzen serisinde en iyi markalardan benim önerim Gigabyte.

Ben bu sistemi aldim bugün 32 gb 2400mhz ram, r5 1600 var anakart olarak asus rog strix b350-f gaming anakart aldim baya güzel ledi felan var 3 tane ekran kartı slotu var yani güzel bi anakart. Yinede uzmanlar ne der bilemem
Eki Görüntüle 258587

GTX 1050Ti alıp ramleri 32 GB yapmak ? En basitinden ramleri 16 GB yapıp GTX 1060 almak daha iyi olmaz mıydı ?

msi b350 tomahawk kullanıyorum ryzen 5 1600 işlemci ile 3.7 ghz'e OC yaptım stock soğutucu olduğu için fazla zorlamadım ve bence en güncel bios sürümünde gayet stabil çalışıyor herhangi bir sıkıntı yok

Eki Görüntüle 258587
Yanlış anlamada 32 gb 2400 Mhz alma sebebini çok merak ettim..Şahsi fikrim 16 gb 3000 Mhz + gtx 1060 alsaydın keşke...

GTX 1050Ti alıp ramleri 32 GB yapmak ? En basitinden ramleri 16 GB yapıp GTX 1060 almak daha iyi olmaz mıydı ?
Ben onu yapacaktım ancak animasyonla ve grafikle isim olduğu için ram'e önem verdim.

Eki Görüntüle 258587
Çok güzel. Hayırlı olsun.
32 GB RAM gereksiz değil mi ? Hadi 20 GB'i anlayacağım da.

Merhaba beyler 4.500 liram var Ryzen 5 1600 ve MSI GTX 1060 6GB Modelinden almak istiyorum fakat anakart konusunda çok seçenek var ne alsam diye çok acayip kararsızım çoğunluk ''Gigabyte'' diyor fakat ben çok şüpheciyim bu konuda MSI Gaming Pro Carbon düşünüyorum şu anlık Asus'ta olabilir daha overclock düşünmüyorum. Sağlam, uzun ömürlü, sıkıntı çıkarmayacak güzel güçlü performans olacak bir anakart önerebilir misiniz? Anakarta ayırabileceğim bütçe max 650 TL Not : Çoğunluk oyun oynayacağım.
MSI önermem. Anakartlarında sorun çıkan arkadaşlar olmuş.
f/p olarak istersen,
ASUS B350 PLUS PRIME
ASUS B350M-A
Ha ille de pahalı olacak versiyonu;
ASUS Prime X370 Pro AMD Ryzen Anakart
İstersen MSI da alabilirsin ama biz söyledik alma diye arkamızdan konuşma sonra :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı