Ryzen 5 1600 ve RX 570 sistem donma sorunu

Evet arkadaşlar yeni bir sistem topladım ve haliyle kasa montajı Windows kurulumu vs. her şeyi tamamladıktan sonra RAM frekansını 3000 MHz yaparak başladım testlere.
Öncelikle AIDA64 indirerek sıcaklık değerlerimi kontrol ettim fan hızları olmuş mu normal çalışmada sıcaklıklar uygun mu diye. Hiçbir sıkıntı yok gayet güzel ve stabil çalışıyordu bilgisayar.
Sonrasında Prime95 indirerek stres testine başladım. Aradan 5 dakika geçtikten sonra 35-50 sn ara ile işlemciler teker teker hata vermeye başladı. Bu sırada sıcaklık ise 65 dereceyi hiç geçmemişti. Sonrasında testi yapamadığımı düşünerek oyunlarımı indirdim ve oynamaya başladım. 2 gün içinde yaklaşık 15 saatlik bir kullanımda sadece 2 kere başıma gelen şey aniden oynadığım oyun donuyor (Alt+Tab vs. her şey çalışıyor o sırada) sonrasında 10 sn içinde geri geliyor. Sizce neyi yanlış yapmış olabilirim.
Sistemim;
  • AMD Ryzen 5 1600 12nm (3.2 GHz ile çalışıyor ellemedim)
  • Gigabyte B450M S2H
  • Sapphire Nitro+ RX 570 4 GB
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB 8*2 Dual Kit
  • Rampage RPM 600W 80+ Bronze
  • Everest Rampage 72 Gaming Kasa
Windows Update'den tüm driverları kurdum her şey güncel. Ekran kartını da AMD'nin sitesinden indirerek kurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle PSU'yu acilen değiştirin, tabii parçaların yanması sizin için önemsiz ise değiştirmeyebilirsiniz. C4 gibi patlayabilir.
Nasıl yani? Onlarca kişi almış ve izlediğim videolarda da gayet başarılı işler çıkarıyordu. BKZ. Henüz sıfır aldım ürünü.
BIOS u günceller misiniz?
BIOS güncel olması gerekmiyor mu Ryzen 3000 Ready şeklinde kutuda geldi.

Nasıl yani? Onlarca kişi almış ve izlediğim videolarda da gayet başarılı işler çıkarıyordu. BKZ. Henüz sıfır aldım ürünü.

BIOS güncel olması gerekmiyor mu Ryzen 3000 Ready şeklinde kutuda geldi.
O attığınız video Segment'e ait, Yani kendi ürünlerini tabii ki överler. 1.30 Dakikalık bir videodan başarı çıkarılmaz, Uzun vadede cebinizi çok yakar.
B450M S2H | Anakart | GIGABYTE BİOS'unuzu güncellemeyi deneyin.

O attığınız video Segment'e ait, Yani kendi ürünlerini tabii ki överler. 1.30 Dakikalık bir videodan başarı çıkarılmaz, Uzun vadede cebinizi çok yakar.
B450M S2H | Anakart | GIGABYTE BİOS'unuzu güncellemeyi deneyin.
Ürünü yeni aldım ve ambalajı yırtarak açıldı nihayetinde sağlam ürün iade işleminde sıkıntı olur mu 1 hafta kadar oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı