Ryzen 5 1600 ve RX 580 sistem format sorunu

Ziyatras

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ben dün Gigabyte B450M S2H bir anakart ve M.2 SSD satın aldım.
BIOS'ta harddiski görmesine rağmen Boot ekranında harddiski göremiyorum ve bana resimde gördüğünüz uyarıyı veriyor. BIOS'u F1’den başlayıp F50’ye kadar güncelledim. Windows 10 1909 son sürümü ne yaptıysam olmadı, her konuyu inceledim ama bir çözüm bulamadım. Sıfır SSD taktığımda da BIOS'tan görüyor ama Boot ekranında görmüyor Rufus programından çekiyorum 3 ISO dosyası değiştirdim yine olmadı. Aldığım yere götürdüğümde işlemciden kaynaklandığını söyledi. İşlemciyi ikinci el almıştım. Diğer her şey test edildi, anakart başka takıldı, RAM başka, bir bilgisayarda denendi, oldu. M.2 SSD başka bilgisayarda denendi, oldu ama deneyemediğimiz bir işlemci kaldı ve sorunun ondan kaynaklandığını söyledi. Böyle bir şey olabilir mi? İlk defa karşılaşıyorum. Aynı format flaşıyla başka bilgisayara format atabiliyorum.

Sistem özellikleri:
  • Gigabyte B450M S2H anakart.
  • Ryzen 5 1600 işlemci 14nm.
  • 8 GB 3200 MHz RAM.
  • RX 580 8 GB ekran kartı.
  • 128 GB M.2 SSD.
  • 500 Watt Aerocool Power Supply.
5EDCBBDD-1538-4C50-B565-98F6C86C2151.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı