Ryzen 5 1600 vs i5 7600

FurkaM

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir sistem alacağım ama işlemciye karar veremiyorum herkes Ryzen diyor ama internette testlere baktığımda oyunda Intel önde FPS veriyor. Hangisini almalıyım sizce? Lütfen bir tavsiye verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 çekirdek ve 12 izleğe sahip bir işlemciyi tercih etmek daha mantıklı. i5 7600'e kıyasla oyunlarda CPU kullanımı daha düşük olur ve kafan rahat eder. Bu yüzden önerim Ryzen 5 1600 olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anladığım kadarıyla bu arkadaş Ryzen 5 1600 alınmasının ölü yatırım olacağını söylüyor yaptığı testler sonucunda.

R5 1600 ile GTX 1070 kullanıyorum. 1080p de. Ne darboğaz ne birşey. intelden kurtulduğuma çok sevindim.

Anladığım kadarıyla bu arkadaş Ryzen 5 1600 alınmasının ölü yatırım olacağını söylüyor yaptığı testler sonucunda.
Nereden çıkardın nasıl anladın bilmiyorum ama onu Vega 64 için söylüyor. R5 1600 vs i7 7700K % farklarına videonun sonunda bakarsan anlarsın zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı