Ryzen 5 1600 vs Ryzen 5 2600

Zelaroth

Hectopat
İki işlemci arasında yaklaşık 200-300 TL civarı oynama var, Ryzen 5 1600 almayı düşünüyorum fakat sanırım Ryzen 5 1600 kendi serisinin bir eski nesil işlemci sınıfına giriyor. Bu bağlamda sizce aradaki performans farkı çok büyük farklılık yaratır mı bana? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
@dogant Anladım hocam, o zaman burdaki indirimleri kovalayayım biraz paramı elimde tutup ben en iyisi. Ek olarak, Amazon'da ürünler yine garanti kapsamına giriyor değil mi dostum?

Son düzenleme:
Amazon Türkiye hocam bu yurt içi ürün yani. 1-2 gün içinde ulaşır sana.

1. Nesil ile 2. Nesil arasında performans farkı çok az hocam. Intel gibi oldular :) %3-4 fark ile yeni nesil çıkardılar.
3. Nesil arayı açacak gibi duruyor.
Benim de beklentim yüksek, Umarım vaadettikleri gibi olur :)

@dogant Anladım hocam, o zaman burdaki indirimleri kovalayayım biraz paramı elimde tutup ben en iyisi. Ek olarak, Amazon'da ürünler yine garanti kapsamına giriyor değil mi dostum?
Giriyor hocam, Türkiye garantili ürünler. Hepsiburada'yı da takip etmeni tavsiye ederim anlık indirimler oluyor.

@dogant oraya da muhakkak bakıcam, birde son sorum N11'de de bayağı indirim yakalanıyor fakat sence bu tarz aracı sitelerden ve kişilerden almak bir sorun teşkil eder mi? Tray ve kaçak yolla getirilmiş ürünlerin satılması vesaire gibi durumlar konusunda?

Son düzenleme:
@dogant oraya da muhakkak bakıcam, birde son sorum N11'de de bayağı indirim yakalanıyor fakat sence bu tarz aracı sitelerden ve kişilerden almak bir sorun teşkil eder mi? Tray ve kaçak yolla getirilmiş ürünlerin satılması vesaire gibi durumlar konusunda?
Distribütör garantili ise alınır her yerden, aynı garanti geçerli sonuçta. Açıklama kısmında yazarlar mutlaka.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı