Ryzen 5 1600AF ile 1600 farkı

Ürün kodunu aratında AMD sitesinde 1600 düz model olarak gözüküyor bende emin değilim yine de atıyorum.
Bu arada neden 1600 tercih ettiniz acaba?

Ürün kodunu yanlış arattın veya koduna bakmadın sanırım. Senin attığında E var Amazon linkinde F.

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Altına da not yazmışlar.

"NOTE: The specifications below reflect the Ryzen 5 1600 as originally launched. It has since been refreshed to OPN# YD1600BBAFBOX, which has identical specifications except that it is made on the 12nm manufacturing process, and features the low-profile Wraith Stealth cooler."

Çok teşekkürler arkadaşlar, nedense sitede gözüken model numarası ile linkteki model numarası birbirinden farklıymış, ondan kafam karışmış. Linkin üstünde F harfi yerine E harfi var.

Ürün kodunu yanlış arattın veya koduna bakmadın sanırım. Senin attığında e var Amazon linkinde F.

Eki Görüntüle 908468
Eki Görüntüle 908467

Yok kodu arattım da bu yazıyı görmüşüm.
Not: Aşağıdaki özellikler, orijinal olarak piyasaya sürülen Ryzen 5 1600'ü yansıtmaktadır. O zamandan beri, 12nm üretim sürecinde yapılması dışında aynı özelliklere sahip olan ve düşük profilli Wraith Stealth soğutucusuna sahip olan opn # YD1600BBafbox ile yenilendi.

Yok kodu arattım da bu yazıyı görmüşüm.
Not: Aşağıdaki özellikler, orijinal olarak piyasaya sürülen Ryzen 5 1600'ü yansıtmaktadır. O zamandan beri, 12nm üretim sürecinde yapılması dışında aynı özelliklere sahip olan ve düşük profilli Wraith Stealth soğutucusuna sahip olan opn # YD1600BBafbox ile yenilendi.

Evet karışıklık olmaması için iki ayrı sayfa açmamışlar. 3500 ile 3500X'in sayfası bile yok. 😄

Çok teşekkürler arkadaşlar, nedense sitede gözüken model numarası ile linkteki model numarası birbirinden farklıymış, ondan kafam karışmış. Linkin üstünde F harfi yerine e harfi var.

Hocam AMD'nin sitesinde yazan verilere göre eğer ki aldığınız ürün YD1600BBAFBOX ise size 1600 AF modelinin Wraith Stealth soğutucusuyla geleceği yazıyor. Fakat dediğiniz gibi adres çubuğuna bakınca YD1600BBAFBOX değilde YD1600BBAEBOX yazıyor cidden kafam karıştı bilmiyorum :D. Bu arada 1600 almanızın bir sebebi var mı oyun oynayacaksanız daha performanslı olan r3 3100 modelini alabilirdiniz 1600 biraz eskide kaldı.

3600 şu anda 1800 civarında satılıyor, aradaki fiyat farkına değmeyeceğini düşünüp 1600 AF tercih ettim. Zaten RX470 kullanıyorum, yakın zamanda ekran kartı alma planım da pek yok, aradaki farka SSD alacağım.

Anladım hocam yok 3600 gerek olduğundan değil de bütçeniz 1200 falansa R3 3100 alabilirdiniz o açıdan söylemek istedim. Bütçeniz 1000 TL ise ve elinizde AM4 bir anakart varsa tabii 1600 iyi bir seçim.
Hala kafanız karışıksa ve daha yeni sipariş verdiyseniz N11 ve Trendyol'da da 1000 TL fiyatı yorumlara baktım AF modeli gelmiş iade edip alabilirsiniz.

Anladım hocam yok 3600 gerek olduğundan değil de bütçeniz 1200 falansa R3 3100 alabilirdiniz o açıdan söylemek istedim. Bütçeniz 1000 TL ise ve elinizde AM4 bir anakart varsa tabii 1600 iyi bir seçim.
Hala kafanız karışıksa ve daha yeni sipariş verdiyseniz N11 ve Trendyol'da da 1000 TL fiyatı yorumlara baktım AF modeli gelmiş iade edip alabilirsiniz.
Tamamen sütten ağız yanması durumu. Zamanında tek çekirdekte daha iyi diye FX6300 yerine FX4300 aldığım için sonrasında pişman oldum. Tekrar aynı topa girmek istemedim :D Güçsüz işlemci overclock ile toparlasa da çekirdek sayısı yetmeyince tümden çöp oluyor bana kalırsa.

Geri
Yukarı