Ryzen 5 1600AF (OC) + Arctic Freezer'e-Sports Duo

Goldwine

Centipat
Birkaç fotoğraf paylaşmak istiyorum. Aldığım değerler, girdiğim voltajlar normal mi? Yoksa ileride bana sıkıntı çıkartır mı? Ayrıca lütfen rica ediyorum daha önce overclock tecrübesi olmayanlar konuya dahil olmasın. Sizden ricam :)
BIOS setting:
İşlemci:4.1GHz
Overside voltaj (sanırım) :1.4125 Volt
RAM: 3200MHz (XMP Kapalı elle)
DRAM Volt:1.350V

1.jpg

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Voltaj değeri fazla. Voltajı yavaş yavaş azaltarak gidebildiğiniz kadar gittiniz mi? Adım adım voltajı azaltın. Stabil olduğu yerde durursunuz.

Verdiğin cevap için teşekkürler.Şu an CPU voltaj değerim 1.25 aida64 testi yapıyorum 1.2375 voltaj'da kapandı bilgisayarım şimdi yükselterek deniyeceğim.Bir de birşey sormak istiyorum RAM frekansım 3600 MHZ yaptım.Sence 1.360V yeterli mi ? Onu nasıl dengesini sağlarım bu arada aklıma gelmişken sadece CPU'nun core voltajı ile oynuyorum CPU NB/SOC voltage falan auto'da normal dimi ?

RAM frekansını 3600Mhz yapman ve stabiliteyi yakalanman lazım. Voltaj olarak maksimum olmak şartıyla 1.4'e kadar çıkabilirsin. NB/SOC voltage auto kalabilir. (Üzerinde oynama yapılabiliyor fakat senin için gereksiz.) Stabiliteyi kaybettiğin zaman dediğin gibi arttırarak yakala :). Ben yine ilgili moderatörü etiketliyorum. Daha ayrıntılı bilgi lazım olursa yardım alırsın.

@Tolga Samet

RAM frekansını 3600Mhz yapman ve stabiliteyi yakalanman lazım. Voltaj olarak maksimum olmak şartıyla 1.4'e kadar çıkabilirsin. NB/SOC voltage auto kalabilir. (Üzerinde oynama yapılabiliyor fakat senin için gereksiz.) Stabiliteyi kaybettiğin zaman dediğin gibi arttırarak yakala :). Ben yine ilgili moderatörü etiketliyorum. Daha ayrıntılı bilgi lazım olursa yardım alırsın.

@Tolga Samet

İlgine teşekkür ederim dostum şu anda 1.2750V bir önceki 1.25V failed verdi böyle böyle çıkıyorum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı