Arctic Freezer 34e-Sports Duo ve OC

Alonly

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Arctise-sports Duo modelini kullanıyorum. İşlemci olarak 3600'e geçiş yaptım. İşlemciye 1.18V veriyorum ve 4400 MHz frekansta stabil olarak kullanıyorum. R20 çoklu çekirdek testinde 3767, tekli çekirdek testinde 504 puan aldı işlemci. Sıcaklıklar Max 77 dereceyi gördü. Oyunlarda 60-65 derece arası gidip geliyor. Boşta minimum 45 derecede çalışıyor. Ani voltaj ile 55 dereceye çıkıp inebiliyor sıcaklıklar. Normalde 1.15V vererek 4.4'te çalıştırıyorum ve oyunlarda çakılma olmuyor ama boşta sıcaklıklar yine 45'in altına inmiyor. AIDA64 stress testinde ise 66 derecenin üstüne çıkmıyor 1.15V'ta ama Cinebench, OCCT ve Prime95'te çakılıyor. Bu soğutucu ile bu değerler normal midir? Boşta bu soğutucu ile sıcaklığın fazla olduğunu düşünüyorum açıkçası. Şu anda 1.18V'ta boşta 45-55(ani sıçramalarla) derece arasındadır.

Dosya Ekleri

• Msi Afterburner-3600.JPG
    Msi Afterburner-3600.JPG
    121,8 KB · Görüntüleme: 57
Hem OC'li hem de CPB açık mı kullanıyorsunuz?
İkisi de açık ben sadece voltajı başlangıç olarak 1.15v ile çalıştırmayı denedim. Occt'te çakılınca voltajı biraz yükselttim. Açıkçası bende çok şaşkınım çok şikayet etmemem gerekiyor sanırım yoksa linç yicem. :))

Hocam bende bu gün aldım bende de Ryzen 5 3600 ve Arctic Freezer 34e-Sports Duo var ama anlamadığım şekilde OCCT'de testte 1 saatin sonunda maximum 89 dereceyi gördüm boştayken de 50 60 dereceler arasında gidip geliyor anlayamadım bir türlü nedeni nedir?

Geri
Yukarı