Ryzen 5 1600X açılırken sigorta attırdı, sorun olur mu?

FCLivorno

Hectopat
Yer
Leningrad
Neden olduğunu anlamadım. Ama tüm bileşenleri takıp en son güç kaynağı kablosunu taktım ve PC'yi açtım power tuşuyla. PC birkaç saniye çalıştı ve evdeki odaya ait sigortayı attırdı ve kapandı. Sizce bunun nedeni ne olabilir? PC daha sonraki denemelerde çalıştı. Herhangi bir sıkıntı olmuş mudur diye merak ediyorum. O yüzden bilgi almak istedim. Sizce neden olmuştur bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU fazla güç çekmiştir diyeceğim ama o da sigortayı attıracak kadar değildir yani. Bence şans eseri sigorta attı bilgisayarla alakası olduğunu düşünmüyorum :).
Bilmiyorum. Bir anda öyle olunca eyvah dedim anakart falan yandı heralde. :) Yani kalıcı bir zarar vermemiştir umarım bilgisayara. Sigorta neden attı onu da hiç anlamadım. Umarım kullandığım üçlü prizde ya da güç kablosunda sıkıntı yoktur.

Keşke aldigin psu 80+sertifikasi falan olsaydi ama zalman çok kotu bir psu degil pcden anormal bir koku yada ses falan gelmiyorsa zannetmem sorun olduğunu ama bnce psu degistirin

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı