Ryzen 5 1600x vs Intel i7 7700

@H.S.K hocam zaten satmaya devam edecek. Herkes kendine göre olan işlemciyi alacak. GTX 1080-1080Ti alıp 1080p'de 144Hz oyunculuk isteyenlerin Ryzen seçmesi tamamen kendi zararlarına olur. Hackintosh kuracaklar, Linux kuracakların Ryzen seçmesi tamamen kendi zararlarına olur. Biz burada "Herkese Ryzen" anlayışı gütmüyoruz. Kişinin ihtiyaçlarına göre en uygun ve performanslı işlemciyi alması için uğraşıyoruz.
Diğer konuda da Intel'in fiyatta ne kadar düşüşe gittiğine dair linki verdim. Oradan bakabilirsiniz.

@H.S.K hocam zaten satmaya devam edecek. Herkes kendine göre olan işlemciyi alacak. GTX 1080-1080Ti alıp 1080p'de 144Hz oyunculuk isteyenlerin Ryzen seçmesi tamamen kendi zararlarına olur. Hackintosh kuracaklar, Linux kuracakların Ryzen seçmesi tamamen kendi zararlarına olur. Biz burada "Herkese Ryzen" anlayışı gütmüyoruz. Kişinin ihtiyaçlarına göre en uygun ve performanslı işlemciyi alması için uğraşıyoruz.
Diğer konuda da Intel'in fiyatta ne kadar düşüşe gittiğine dair linki verdim. Oradan bakabilirsiniz.

gtx 1070 ile 2k çözünürlükte 144 hz monitör ile oynuyorum bahsettiğiniz zarar benim için de geçerli mi ? Ryzen 1600x kararımdan vazgeçmeli miyim ?

gtx 1070 ile 2k çözünürlükte 144 hz monitör ile oynuyorum bahsettiğiniz zarar benim için de geçerli mi ? Ryzen 1600x kararımdan vazgeçmeli miyim ?
2K için başa başlar. Yani geçerli değil aksine artıdasınız. 4K için ise Ryzen daha üstün. O bahsettiğim olay sadece 1080p yani 1K için geçerli.

@JarsKonez Ne gibi bir zarar bahsediyorsun? Sistem özelliklerin neler?

şu an kullandığım sistem intel i7 4790 işlemci - asus intel h81 anakart - nvidia gtx 1070 gpu - 2x8 gb RAM. Zarar derken @Sociologist yazdığı cevapta 1080 p için Ryzen seçmeleri kendi zararlarına olur dediği için zarar kelimesini kullandım.

2K için başa başlar. Yani geçerli değil aksine artıdasınız. 4K için ise Ryzen daha üstün. O bahsettiğim olay sadece 1080p yani 1K için geçerli.

Peki 1600x için soğutucu fikirleriniz var mı ?

@JarsKonez Sistemin hala çok güçlü, Ryzen ve ya yeni Intel işlemci almana asla gerek yok, boşuna masraf yapma.

Ekran kartımı aldığım zaman aldığım yerde anakartımın başlangıç seviyesi olduğunu ve bu ekran kartıyla tam performans alamayacağımı söylemişlerdi. Ben de anakartı değiştirmeyi aklıma koymuştum hazır anakart değiştirmişken ileriye dönük olarak işlemci değiştirmeyi de düşünmüştüm ve anakartım hakkında gerçekten orda söyledikleri dışında hiçbir fikrim yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı