Ryzen 5 2400G APU düşük performans problemi

Aykut.Karadeniz

Centipat
Arkadaşlar geçtiğimiz cumadan beri uyku uyumuyorum evde ekmek yok gittim PC topladım 5 gündür çalıştıramıyorum. Acil yardıma ihtiyacım var.
  • Ryzen 5 2400G APU
  • Gigabyte B450M S2H
  • 2667 8 GB RAM
  • Win 10 Pro 64X
PC aşırı derecede yavaş 2 dk dan uzun süre açılmıyor. 20 dk sonra anca kendine geliyor. Hızlanıyor.
Ekran çözünürlüğüm 1366 en yüksek görünüyor. Monitör 1900'leri destekliyor
Dxdiag'da ve benzeri ayarlarda testlerde ekran kartı 32 Bit gösteriyor
Testlerde %13- 14 ekran kartı çalışması görünüyor.
Başka bir PC'de ekran kartı oyunları gayet güzel kaldırırken benim kasaya taktığımda Mario bile açmıyor donuyor, tahminen 1 FPS.
3 bin lira verdim sisteme 100 TL'ye satacağım ya da benzin döküp Vatan Bilgisayar önünde yakacağım.
Tek parça ram olduğundan sorun kaynaklanabilirmi arkadaşlar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar geçtiğimiz cumadan beri uyku uyumuyorum evde ekmek yok gittim PC topladım 5 gündür çalıştıramıyorum. Acil yardıma ihtiyacım var.
  • Ryzen 5 2400G APU
  • Gigabyte B450M S2H
  • 2667 8 GB RAM
  • Win 10 Pro 64X
PC aşırı derecede yavaş 2 dk dan uzun süre açılmıyor. 20 dk sonra anca kendine geliyor. Hızlanıyor.
Ekran çözünürlüğüm 1366 en yüksek görünüyor. Monitör 1900'leri destekliyor
Dxdiag'da ve benzeri ayarlarda testlerde ekran kartı 32 Bit gösteriyor
Testlerde %13- 14 ekran kartı çalışması görünüyor.
Başka bir PC'de ekran kartı oyunları gayet güzel kaldırırken benim kasaya taktığımda Mario bile açmıyor donuyor, tahminen 1 FPS.
3 bin lira verdim sisteme 100 TL'ye satacağım ya da benzin döküp Vatan Bilgisayar önünde yakacağım.
Tek parça ram olduğundan sorun kaynaklanabilirmi arkadaşlar.
İşlemcinin GPU'sunu kullanıyorsanız BIOS ekranından bellek ayarı yapmayı unutmayın. Bir de hangi marka/model ram kullanıyorsunuz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı